ציפי לבני נפגשה עם שרת החוץ שתקפה את ישראל

למרות החרם של משרד החוץ נגד שרת החוץ השוודית שקראה להעמיד את ישראל לדין נפגשה עימה שרת החוץ לשעבר לבני • בעבר האשימה השרה השוודית כי 'היאוש הפלסטיני' הוא זה שהוביל לגל הטרור

בנין הפרלמנט בשבדיה
בנין הפרלמנט בשבדיה

שרת החוץ לשעבר חברת הכנסת ציפי לבני (המחנה הציוני) נפגשה היום בשטוקהולם עם שרת החוץ השוודית, מרגוט וולסטרום. הידועה באמירותיה השליליות כלפי מדיניות ישראל, ואף נערמו עליה קשיים משמעותיים כשביקשה לבקר בישראל.

בהודעה שפרסמה לבני טענה כי הבהירה בפגישה את הצורך בתמיכה ברורה ופומבית משרת החוץ השוודית בזכותה של ישראל להגן על עצמה, כמו גם בהבעת התנגדות לתנועת ה-BDS.

שרת החוץ השוודית ידועה כאמור באמירותיה נגד מדיניות ישראל ביניהם ניתן למנות את התשובה שהשיבה לאחר שבדיון בפרלמנט השוודי נשאלה מדוע היא אינה מגנה בתוקף את הפיגועים נגד ישראלים והשיבה כי "התגובה של ישראל לא צריכה להיות הוצאה להורג ללא משפט" בעבר אף אמרה השרה בראיון לכלי תקשורת בעקבות אירועי הטבח בפריז "יש לנו סיבה לדאגה, לא רק בשבדיה, אלא בכל העולם כיוון שיש רבים שעוברים הקצנה. ושוב, זה מחזיר אותנו לסיטואציות כמו זו שבמזרח התיכון, שם הפלסטינים רואים ש'אין לנו עתיד, עלינו לקבל את המציאות המייאשת או לפנות לאלימות" ובכך למעשה תלתה את בעיות הטרור ב'ייאוש הפלסטיני'

בעקבות דבריה של וולסטרום הכריזה ממשלת ישראל חרם על פגישות עם השרה אך דווקא שרת החוץ לשעבר ציפי לבני שוברת את החרם וכאמורנפגשה היום בשטוקהולם עם שרת החוץ השוודית וולסטרום.

השארת תגובה