'טלפון כשר'? • החניה בירושלים, דרך האפליקציה

באגף לשירותי חניה בעיריית ירושלים הכריזו על 2 פיילוטים ניסיוניים לשדרוגה טכנולוגי מתקדם של החניה בעיר • במידה והפיילוט יצליח, יחליפו מערכות החיישנים והאפליקציה את המערכות הישנות • ומה עם המחזיקים במכשיר סלולארי 'כשר'?

עיריית ירושלים
עיריית ירושלים

האגף לשירותי חניה בעירייה ייחל בתקופה הקרובה בשני פיילוטים לבחינת טכנולוגיות חדשות לשיפור החניה ברחבי העיר במטרה לאפשר לתושבים ולמבקרים למצוא חניה באופן יעיל וקל.

במרכז העיר יתבצע פיילוט באמצעות אפליקציה של חברת ParKam לניתור מקומות חניה וניתוב למקומות חניה פנויים באמצעות מצלמות הפרוסות ברחובות בזמן אמת. הפיילוט יבוצע ברחובות: שמאי, הלל, בן סירא, מאיר שחם ורבי עקיבא.

באמצעות האפליקציה ניתן יהיה לאתר מקומות חניה הקרובים ביותר ליעד ולנווט אליהם בזמן אמת, לקבל התראות לאורך כל הנסיעה על מצב החניה ובמידה והיא נתפסה תנווט האפליקציה את המשתמש לחניה הבאה הקרובה ליעדו וכן ניווט רגלי בחזרה אל הרכב.

לצורך ביצוע הפיילוט ייבחרו כ-30 דיירים מהאזור (בעלי תו חניה אזורי) וכ-30 עובדי עירייה, כאשר בימים אלה מותקנות המצלמות ובעירייה מתכננים כי הפיילוט יחל במהלך חודש אפריל 2016.

הפיילוט השני למציאת חניה יתקיים באמצעות חיישנים ואפליקציה באזור עמק רפאים. העירייה יצאה לפני כשבועיים בקול קורא לבחינת טכנולוגיות לניתוב רכבים למקומות חניה פנויים באמצעות חיישנים ואפליקציה. עם סיום ההליך (במהלך חודש אפריל) יבוצע הפיילוט באזור עמק רפאים.

העירייה ממשיכה לפעול כל העת לשפר את זמינות מקומות החניה ברחבי העיר ובמרכזי המסחר והבילוי. בעירייה מציינים כי הכנסת טכנולוגיות חדישות תשפר את השירות העירוני ותיתן שירות טוב יותר לתושבים ולמבקרים ומציאת חניה באופן מהיר ויעיל יותר.

בתשובה לפניית 'כל הזמן', בנוגע לתושבים החרדים, או כל מי שאין ברשותו טלפון חכם ומתקדם, השיבו בעירייה כי "הפיילוט מדבר על אפליקציה לניתוב למקומות חניה פנויים ולא על אפליקציה לטובת אמצעי תשלום. עם זאת, העירייה מעוניינת להכניס טכנולוגיות וחדשנות לכל תחום ניהול מערך החניה ומשכך גם לעודד השימוש באפליקציה כאמצעי תשלום. תשלום אגרת חניה באמצעות פנגו/סלופארק לא מחייב שימוש בטלפון מתקדם, ניתן לשלם גם בשיחת טלפון ולאו דווקא דרך אפליקציה. בנוסף קיים אמצעי נוסף: איזי – פארק – רכישת מכשיר חד פעמי והטענתו מעת לעת".

השארת תגובה