זעם במערכת הפוליטית • "פיגועים? רוצים לחלק את הארץ"

מימין ומשמאל, בקואליציה וגם באופוזיציה: תגובות נזעמות והטחת האשמות הדדיות על מה ומי 'אחראי' ו'אשם' בשרשרת הפיגועים כמו גם גל הטרור • "תוצאה ישירה של מדיניות הכלת הטרור של נתניהו ויעלון" או אולי "הדיון על חלוקת הארץ"?

ח"כ בצלאל סמוטריץ'
ח"כ בצלאל סמוטריץ'

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' מ'הבית היהודי' מגיב הערב בחריפות על רצף הפיגועים היום, אשר לדבריו באות בעקבות כוונותיהם של חברים בממשלה לחלק את הארץ ולנהל מו"מ עם הפלסטינים.

לדבריו, "כל פעם שמתחדש הדיון על חלוקת הארץ הערבים מגבירים את הטרור. עד מתי נחיה בקונספציה ההזויה שהדרך לשלום עוברת דרך יוזמות לחלוקת המולדת? הגיע הזמן להפסיק לתת פרסים לטרור למחוק את המושג נסיגות וויתורים מהלקסיקון ולגבות מחיר כבד מהאויב שנלחם בנו.

תגובות וגינויים נאמרו הערב גם בשאר מרחבי הקשת הפוליטית. לדברי יו"ר מפלגת 'ישראל ביתנו', חה"כ אביגדור ליברמן, ״מתקפת הפיגועים ברחבי ישראל שחווינו אחה״צ היא התוצאה הישירה של מדיניות הכלת הטרור של נתניהו ויעלון. עד שלא נילחם בטרור כמו שצריך, בצעדים נחושים ובלי גמגומים, הטרור יילחם בנו, יסלים ויפגע יותר ויותר. אין פתרונות קסם למלחמה בטרור – יש דבר אחד חד וברור שצריך לעשות: יד ברזל בלתי-מתפשרת״.

גם חה"כ ציפי לבני מ'המחנה הציוני' הגיבה: "גל הטרור לא ייעלם מעצמו; ביקור ביידן הוא הזדמנות להנמיך את הלהבות. צריך להבין שאם נמשיך באותה דרך, גל הטרור לא יעלם והסכסוך ימשיך לגלוש פנימה לתוך ישראל. אנחנו חייבים לחשוב מחוץ לקופסא כדי לצאת מהמבוי הסתום. מול טרור האווירה צריך ואפשר לשנות את האוירה בצעדים בשטח, כפי שהרטמכל וגורמי הצבא הציעו. הביקור של ביידן יכול להיות הזדמנות להנמיך את הלהבות – כפי שההסכמות עם קרי הנמיכו את הלהבות בהר הבית שאיימו להצית את האזור כולו".

שר המדע והטכנולוגיה, חה"כ אופיר אקוניס מ'הליכוד' קורא הערב לגרש את משפחות המחבלים ואומר כי ״בערב שישראל תחת מתקפת טרור אכזרית וברברית. אנחנו חייבים לנקוט צעדים אגרסיביים יותר, ובראשם גירוש משפחות הטרוריסטים ללא דיחוי״, את הדברים אמר במהלך סיור שערך בעיר טבריה.

שר התחבורה והמודיעין, ישראל כ"ץ: "אנחנו נמצאים בעיצומה של מלחמה מול מתקפת טרור דאע"שית של האסלאם הקיצוני. צריך להבין שטרור היחידים הזה שלא מתבסס על מידע מודיעיני נוסף מחייב צעדי התרעה ומניעה נוספים. מחר תונח על שולחן הכנסת הצעת חוק שתאפשר גירוש משפחות מחבלים לעזה או לסוריה ואני קורא לכל סיעות הבית ולמערכת המשפטית לתמוך בחוק הזה. בנוסף יש לקדם במהירות את החוק שימנע שהיית שב"חים בישראל ויטיל עונשים חמורים ביותר על מי שיעסיק אותם בניגוד לחוק. אנחנו במצב חירום. יש כאן רוצחים שמונעים משנאה ואנחנו לא מוכנים שיהודים ימשיכו להיפגע. יש כאן אינתיפאדה של הסתה. חייבים לייצר הרתעה ואני מבקש מכל יפי הנפש שבאים ומטיפים להבין איפה אנחנו נמצאים היום".

ח"כ דב חנין: "עוד ערב קשה ועצוב עם נפגעים חפים מפשע. ליבי עם משפחתו של ההרוג ועם פצועי הדקירות הנוראות. רק ביום שישי האחרון הפגנו ביחד בבית ג'אלה – הורים שכולים ומאות ישראלים ופלסטינים, כדי לדרוש מציאות אחרת, כדי לפרוץ את מעגל הדמים והשכול של כיבוש ומלחמות, כדי לאפשר חיים וביטחון לשני העמים בארץ הזאת. ההורים השכולים ביקשו מאיתנו ביום שישי: 'אל תצטרפו אלינו, ועשו הכל כדי שגם אחרים לא יצטרפו'. זה המאבק. זו המחויבות, גם בערב הקשה הזה".

השארת תגובה