גל הטרור: השר דרעי ביקר את 'הגיבור מפתח תקווה'

הטרור מרים ראש ומערכת הפוליטית מגיבים בחומרה: השר אקוניס קרא לגירוש משפחות מחבלים, ליברמן העדיף לתקוף את ממשלת נתניהו • השר דרעי הגיע לבקר את פצוע הפיגוע בפתח תקווה, המאושפז בבילנסון

אריה דרעי מבקר את פצוע הדקירה במרכז הרפואי בילינסון
אריה דרעי מבקר את פצוע הדקירה במרכז הרפואי בילינסון

יו"ר ש"ס ושר הפנים, חה"כ אריה דרעי ביקר הערב את פצוע פיגוע הדקירה המאושפז בביה״ח בילניסון.

הפצוע, אברך חסיד ברסלב, נכנס לקיוסק ברחוב הברון הירש בפתח תקווה והותקף על ידי מחבל חמוש בסכין. האברך שהתעשת וגילה תושיה רבה, חטף את הסכין מידי המחבל, בעודו פצוע – ודקר את המחבל למוות. בכך מנע אסון גדול בהרבה, מאחר והחנות הייתה מלאה.

השר דרעי שיבח את תושיתו של האברך ואמר כי ״הבחור התנהג בגבורה, סיפר לי כיצד נדקר ובעיקר התעניין בפיגועים בירושלים וביפו ובמצב הפצועים. זה יום קשה מאד, פיגועים של בודדים בפת, ירושלים ויפו. אני סומך על המשטרה, צהל והשבכ ובינתיים כולנו חייבים להתמודד ואין לי ספק שנצליח כפי שהתמודדנו בעבר עם ימי פיגועים קשים מאלה. אנחנו חייבים להמשיך בשגרת החיים״

בתוך כך, במערכת הפוליטית מגיבים בחריפות לגל הטרור שחזר, כאשר בשעות הצהריים בלבד, בוצעו שלושה פיגועים. לדברי יו"ר מפלגת 'ישראל ביתנו', חה"כ אביגדור ליברמן, ״מתקפת הפיגועים ברחבי ישראל שחווינו אחה״צ היא התוצאה הישירה של מדיניות הכלת הטרור של נתניהו ויעלון. עד שלא נילחם בטרור כמו שצריך, בצעדים נחושים ובלי גמגומים, הטרור יילחם בנו, יסלים ויפגע יותר ויותר. אין פתרונות קסם למלחמה בטרור – יש דבר אחד חד וברור שצריך לעשות: יד ברזל בלתי-מתפשרת״.

גם חה"כ ציפי לבני מ'המחנה הציוני' הגיבה: "גל הטרור לא ייעלם מעצמו; ביקור ביידן הוא הזדמנות להנמיך את הלהבות. צריך להבין שאם נמשיך באותה דרך, גל הטרור לא יעלם והסכסוך ימשיך לגלוש פנימה לתוך ישראל. אנחנו חייבים לחשוב מחוץ לקופסא כדי לצאת מהמבוי הסתום. מול טרור האווירה צריך ואפשר לשנות את האוירה בצעדים בשטח, כפי שהרטמכל וגורמי הצבא הציעו. הביקור של ביידן יכול להיות הזדמנות להנמיך את הלהבות – כפי שההסכמות עם קרי הנמיכו את הלהבות בהר הבית שאיימו להצית את האזור כולו".

שר המדע והטכנולוגיה, חה"כ אופיר אקוניס מ'הליכוד' קורא הערב לגרש את משפחות המחבלים ואומר כי ״בערב שישראל תחת מתקפת טרור אכזרית וברברית. אנחנו חייבים לנקוט צעדים אגרסיביים יותר, ובראשם גירוש משפחות הטרוריסטים ללא דיחוי״, את הדברים אמר במהלך סיור שערך בעיר טבריה.

השארת תגובה