בשידור חי: ראש הממשלה עונה לשאלות הגולשים

ראש הממשלה בנימין נתניהו השיב היום לשאלות הגולשים • בעמוד הפייסבוק האישי שלו, פנה ראש הממשלה אל הגולשים: "אני כאן עכשיו כדי להשיב לשאלות שלכם" • שעה ארוכה ישב ראה"מ והשיב לשאלות הגולשים – צפו ב'מיטב'!

נתניהו ברשת
נתניהו ברשת

שאלה: למה אתה לא מחלק את תיקי החוץ והכלכלה וכו'? אתה עדיין חושב שליברמן או הרצוג יכנסו לקואליציה? עד מתי תחכה?

תשובה: אני מתכוון להעביר את תיק הכלכלה בקרוב, מלכתחילה הוא הגיע לידיי בעקבות פרישת שר מהממשלה. אבל אני מנצל את הזמן כדי להוביל בו רפורמות גדולות, כולל המאבק שאנחנו מנהלים נגד הרגולציה והבירוקרטיה. רק אתמול, למשל, החלטנו לבטל תקנות שמגבילות ייבוא של מוצרי חשמל מחו"ל, מה שיוריד את מחירם ויקל על אזרחי ישראל. לגבי תיק החוץ – אני פועל ללא לאות באמצעות משרד החוץ כדי להרחיב את קשרי החוץ שלנו עם מדינות העולם. יש לנו היום יחסים דיפלומטיים עם 161 מדינות, שיא של כל הזמנים, ביניהן מעצמות כמו הודו, יפן, סין, רוסיה – כמעט כל מדינות אפריקה ומדינות רבות ומובילות בעולם. בנוסף לקשרינו המסורתיים עם ארה"ב ומדינות אחרות במערב. ביחס להצטרפות של מפלגות אחרות לקואליציה – זו הייתה בחירה שלהם להישאר באופויזציה. ליברמן, לצערי, בחר להצטרף לשמאל כדי להפיל את ממשלת הימין.

שאלה: בתור שר התקשורת שאחראי גם על הדואר. איפה החבילות שלי ??? העלתם את רף המכס כדי להקל על יוקר המחייה ולאפשר לאנשים להזמין מוצרים מחו"ל אבל הדואר לא מתפקד…

תשובה: אתה צודק. אנחנו עובדים על זה.

שאלה: אדוני ראש הממשלה איך אתה שורד כל כך הרבה מאבקים קואלציונים מבית ומבחוץ יום יום שעה שעה ובמקביל מנהל מדינה שלמה? מה הסוד שלך?

תשובה: לחשוב על טובת המדינה. האזרחים יודעים להבדיל היטב בין עסקנות למנהיגות.

שאלה: מתי תוריד מיסים?! הנה רק החודש שוב אנחנו משלמים עוד מיסים, הורדת את תקרת המס עבור הפנסיה, כל הזמן משלמים רק יותר ויותר מיסים, ארנונה בשמיים, שכירות גבוהה, גני ילדים ועוד ועוד, שלא לדבר על ביטוח לאומי וכל השאר שגם לוקחים חלק מן העוגה?

תשובה: דווקא הפחתנו מיסים לאחרונה – הורדנו את המע"מ באחוז ואת מס החברות. המדיניות שלי היא ככל שניתן – להפחית מיסים כדי להקטין את הנטל על האזרח ולהשאיר לו יותר כסף בכיסו. בדרך כלל האזרחים יודעים להשתמש בכסף טוב יותר ממשרדי הממשלה. כמובן שיש לנו גם הוצאות על ביטחון, תשתיות, בריאות וחינוך ורווחה, ואנחנו מנסים לשמור על איזון נכון. בסך הכל בהשוואה למדינות אחרות אנחנו עושים זאת טוב למדיי.

שאלה: למה אתם לא מטפלים בבעית מחירי הדיור? שוק הנדל״ן תקוע ואין תחרות. צעירים רבים עוזבים את הארץ בגלל שהם לא מוצאים את עתידם כאן בגלל בועת הנדל״ן?

תשובה: מורידים מכסים, מעודדים תחרות, ובשיתוף פעולה מלא עם שר האוצר אנחנו פועלים לרוחב הממשלה כדי להפחית את מחירי הדיור באמצעות הגדלה דרמטית של התחלות הבנייה בישראל.

שאלה: למה יש כזו הפקרות בנושא תעודות לע"מ לעיתונאים זרים שמבצעים פיגועי תדמית נגד מדינת ישראל וצה"ל?

תשובה: אנחנו מטפלים בכל מקרה לגופו. אני בהחלט מעוניין לבדוק מחדש את המדיניות הכללית שלנו בעניין הזה.

שאלה: האם גם אתה, בדומה לבוז׳י, הולך לישון בזמן מלחמה?

תשובה: כשקשה אני לא הולך לישון, אני פועל יותר קשה. כך נהגתי בלילות ארוכים בשירותי הצבאי וכך אני נוהג גם היום כשמדינת ישראל עומדת בפני אתגרים גדולים.

שאלה: מי אתה חושב שיזכה באח הגדול?

תשובה: הלוואי והיה לי זמן לראות את זה

שאלה: היי ביבי, מי הדמות האהובה עלייך ב״משחקי הכס״ ולמה?

תשובה: לא ראיתי אבל צפיתי ב"ויקינגים" וסיימתי את ספרה הנפלא של יוכי ברנדס – "הפרדס של עקיבא", אותו קראתי בסוף השבוע הנוסטלגי שעשינו בגולן לרגל 25 שנות נישואינו. התחלתי לקרוא בו ונסחפתי אל תוך הפרדס ואל מקורות מורשתנו. הוא יותר טוב מכל סדרה אחרת ומציע לכם לעבור לקריאה מעת לעת.

שאלה: שלום אדוני ראש הממשלה, איזה עצות היית נותן למי שמתגייס בקרוב לשירות קרבי בחטיבת חי"ר? ולמי שהולך לאחת הסיירות?

תשובה: אתן לך את העצות שנתן לי אחי יוני ז"ל, כשהתגייסתי אני לסיירת מטכ"ל. 1 – מתח את הגרביים בנעליים כדי שלא יהיו לך יבלות, 2 – אם בכל זאת תהיה לך יבלת, תשחיל מחט עם חוט שיספוג את הנוזל במשך הלילה, 3 – תמיד תצפין את המפה כדי שתדע היכן אתה נמצא. ועכשיו אני מוסיף משלי: 1 – למד להשתחרר מהמפה ומה-GPS ולמד את השטח בעל פה. 2 – שמור על הנשק ועל טוהר הנשק, 3 – שמור על עצמך ושמור על המדינה שלנו.

2 תגובות
  1. בעקבות הציוץ הגיבו בגל"צ: "גם לאחר בדיקה של ראש מחלקת החדשות עם הדס שטייף עצמה, אנו לא יודעים במה מדובר ולא מכירים אירוע הדומה לטענה".

    חסון לא ויתרה ושיגרה ציוץ בו כתבה, כי שטייף עצמה מכחישה ששיחה כזאת התנהלה: "אני בשיחה עם הדס שטייף 'שקר. איש בגל"צ לא דיבר איתי הבוקר, לא הכחשתי את דברייך'. אני מקווה שאחרי שהשתיקו אותה לא יזיקו לה כעת"
    למה לא חוקרים

  2. אדוני ראש הממשלה אני מעריץ גדול שלך ואבא שלי מכיר אותך באופן אישי

    יש לי שאלה בשבילך למה אתה לא נותן יד יותר קשה לטרור כול יום נרצחים אנשים אני באופן אישי מפחד ללכת ברחוב ???

    אני עדין אוהב אותך אדוני ראש הממשלה

השארת תגובה