יהיו אופניים בתל אביב ביום כיפור?

למרות ההחלטה שלא לאפשר לשכור אופניים בת"א במהלך יוה"כ, יהיה אפשר להוציא את האופניים מערב יוה"כ ולהחזירם בצאתו, ללא תשלום נוסף על השעות שזוג האופניים נמצאים ברשותו

תל אופן. צילום: עיריית תל אביב
תל אופן. צילום: עיריית תל אביב

בשנה שעברה התקיים פולמוס גדול בעניין השכרת האופניים של עיריית תל אביב ביום כיפור – "תל אופן", כאשר בתחילה רצתה העירייה להפעיל את השכרת האופניים שלה – "תל-אופן" גם ביום כיפור, אך בעקבות התנגדות של מספר גורמים חברי העירייה החרדים ועוד הוחלט בסופו של דבר שלא לאפשר לשכור אופניים ביום כיפור.

גם השנה החליטה העירייה שלא לאפשר את השכרת האופניים ביום כיפור. עם זאת החליטה העירייה כי למי שיש מנוי שנתי לשירות יוכל לשכור את האופניים מערב יום כיפור ולהשאיר את האופניים ברשותו עד למוצאי היום. כאשר בימים רגילים מי שנמצא ברשותו אופניים יותר מחצי שעה צריך להוסיף תשלום נוסף, אך ביו"כ אדם יוכל להחזיק ברשותו אופניים במשך כ-38 שעות רצוף ללא תשלום. כאשר בכך בעצם מאפשרת עיריית ת"א את השימוש באופניים, אך ללא פעולת ההשכרה שלהם ביום כיפור עצמו.

מעיריית תל אביב נמסר כי "בהמשך להחלטה שהתקבלה בשנה שעברה, מערכת תל אופן לא תופעל ביום כיפור, לא תתאפשר השכרת אופניים במהלך החג ולא יועסקו עובדים.

"יחד עם זאת, מנויים שנתיים בלבד יוכלו לשכור אופניים לפני כניסת החג בחלון זמנים מוגבל ולהחזירם בצאתו או במהלכו, ללא תשלום נוסף".

השארת תגובה