"למרות שאני משרת בצבא, עצרו אותי והתחילו להכות"

הפיגוע שלא היה: תושבת צפת שראתה צעיר ערבי מתעניין בסכיני מטבח התקשרה למשטרה ודיווחה כי מחבל מסתובב בעיר • ניידות משטרה הוקפצו לאזור ואיתרו את הצעיר שהיה ברכבו • בסוף התבררה הטעות

תמונות חיילים בתרגיל צילום דובר צהל (8)
תמונות חיילים בתרגיל צילום דובר צהל (8)

גל הטרור במדינה נמשך ההרוגים מאתמול כבר הובאו למנוחות אבל דווקא בעקבות העירנות הרבה ישנם מקרים שמובילים לא פעם לזיהוי שגוי.

אחד מן המקרים של זיהוי בטעות אירע היום בצהרים כשצעיר דרוזי, תושב הכפר סאג'ור שבגליל שעובד בחברת משלוחים, נכנס לחנות בצפת לקנות סכיני מטבח. אזרחית שנכחה במקום חשדה כי מדובר במחבל והזעיקה את המשטרה שלטענת הצעיר, עצרה אותו באלימות וברובים שלופים למרות שמיהר להזדהות.

לדברי גורם במשטרה, תושבת המקום התקשרה ודיווחה כי מחבל מסתובב בצפת. ניידות משטרה שהוקפצו לאזור איתרו את הצעיר שהיה ברכבו, הוציאו אותו והחלו במעצר. בשיחה עם חדשות 2 Online הוא מספר שעשה שירות צבאי מלא, וכך גם קרוב משפחתו שישב איתו ברכב. "עצרו אותי השוטרים והתנפלו עלי עם נשקים שלופים ללא כל סיבה, לא הבנתי מה קורה סביבי", הוא מתאר.

הצעיר הדרוזי מספר כי "הם טענו שחשבו שמדובר במחבל. מיד הצגתי את עצמי, הצגתי תעודת זהות, התנהגתי כמו שצריך. אך למרות זאת לאחר שעצרו אותי קיבלתי מכות". הצעיר מוסיף ומספר כי רק לאחר שאחיו שמשרת בקבע הגיע לתחנה לשחררו והובהר להם כי לא מדובר במחבל, שחררו אותו. "אני מאוד מאוכזב מהתנהלות השוטרים. מה בסך הכל עשיתי? היו יכולים לבדוק תעודת זהות, מי אני ולגמור את זה בלי נשקים, בלי לגרום לבהלה מסביב ובלי שאנשים יתחילו לצעוק שאני מחבל". אמר הצעיר המושפל.

על פי דבריו של הצעיר הדרוזי בעקבות התנהלותם של השוטרים בכוונתו להגיש תלונה למחלקה לחקירות שוטרים על מנת שיבדקו ויחקרו את האירוע "זה מאוד מקומם ומכעיס ואנחנו כמשפחה לא נשתוק על זה"אמר. הצעיר אף סיפר כי מיד לאחר שחרורו נסע לבית החולים שם התאשפז, מאחר וחש ברע לאחר מעצרו.

ממשטרת ישראל טרם נמסרה תגובה.

5 תגובות
 1. גועל נפש. הבן אדם שירת בצבא נתן מהחיים שלו שלוש שנים.לא יכולים לבדוק ת"ז.

 2. גועל נפש. הבן אדם שירת בצבא נתן מהחיים שלו שלוש שנים.לא יכולים לבדוק ת"ז.המשטרה בלחץ להשפיל ככה בן אדם.המשטרה פשטה את הרגל.כדאי שיתבע אותם מגיע להם.

 3. גועל נפש

 4. אין מה לעשות אנחנו בעידן של היסטריה

 5. נורא קל להאשים את השוטרים
  הם ביצעו את מלאכתם והיתה
  סיבה סבירה לחשד והיום תעודת
  זהות ישראלית זה לא מנקה
  אף אדם מחשד
  נכון הבחור סבל אבל אף תביעה
  שלו לא תזכה בשל התקופה

השארת תגובה