הרב גרוסמן: "באתי להגיד משפט אחד – תודה רבה!"

חגיגות בכפר המכביה: שר הדתות, חה"כ דוד אזולאי העניק את פרס השר למועצות הדתיות שזכו ל"הכרת הטוב" • רבנים, ראשי עיר ואנשי ציבור השתתפו באירוע המרגש ל"בוני המשכן בימינו"

טקס הענקת פרס שר הדתות למועצה הדתית
טקס הענקת פרס שר הדתות למועצה הדתית

בטקס מרגש בכפר המכביה, במעמד שר הדתות, ח"כ דוד אזולאי, הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, רבנים, ראש העיר סימון אלפסי, יו"ר המועצה הדתית יקנעם ש'רלי בוחבוט, ראשי מועצות דתיות ואורחים הוענק פרס השר למועצות דתיות מצטיינות, ובכללם למועצה הדתית יקנעם.

הטקס החל בהרצאתו של השופט שלמה שוהם: "מי אתה? מה אתה רוצה? ולאן אתה הולך?". השופט שוהם אמר כי אדם שמתכוון יכול ליצור מציאות, "עלינו חלה האחריות ליצור את העתיד שלנו ולעשות אותו טוב יותר". השופט הדגיש שהדרך היחידה לדעת מה יהיה בעתיד היא להשפיע עליו.

הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו שליט"א התייחס להכרת התודה שיש בפרס: "היישובים הזוכים בפרס השר, הם אלו שנותנים שירות ראוי". הרב לאו אמר הוסיף ומיין כי "הדבר המשמעותי בעבודת המועצות הדתיות הוא להתייחס לתושב, לתת לכל אחד כבוד ולהתנהל נכון. ביכולתם של עובדות ועובדי המועצות הדתיות לגרום לציבור לאהוב את דרכי התורה".

רבה של מגדל העמק, הרב יצחק גרוסמן שליט"א אמר שהוא בא להשתתף על מנת להגיד משפט אחד – "תודה רבה". "כולנו מכירים ומוקירים את עבודת הקודש שעושים במועצות הדתיות, זוהי עבודה קדושה וקידוש ה'. אתם הראי של הדת במדינה, אני מברך אתכם מעומק הלב".

חבר מועצת חכמי התורה, הרב דוד יוסף שליט"א הוסיף לשבח את המשרד לשירותו דת "המשרד מטפל ברוחניות של תושבי המדינה, וכל קשר של יהודי בארץ ישראל עם תורה ומצוות עובר דרך המשרד". לדבריו הצטרף גם רבה הראשי של רמת גן, הרב יעקב אריאל שליט"א שאמר שאנשי המועצות הדתיות הם "בוני המשכן בימינו".

שר הדתות, חה"כ דוד אזולאי בירך את היישובים הזוכים ואמר שזהו ערב מיוחד בו אנו מציינים הישגים מיוחדים של אנשים מיוחדים שעובדים למען כלל עם ישראל. הרב הוסיף ואמר שיש רבים שמתאמצים, אך יש כאלו שמצטיינים ובולטים. אנשים כאלו הוסיף השר, ממליץ שלמה המלך לאתר, לחבב, ולתת להם כבוד, ואת זאת אנו עושים הערב. ההחלטה למי לתת את הפרס הדגיש השר הייתה קשה מאוד.

בסיום הדברים והברכות חולקו תעודות ההוקרה והגביעים למועצות הדתיות ביישובים הזוכים. פרס שר הדתות למועצות הדתיות לשנת 2015 ניתן על התנהלות כלכלית מעולה ושירות מצוין לתושב. על זכייתה בפרס קיבלה המועצה הדתית יקנעם 300 אש"ח. 21 מועצות דתיות קיבלו השנה את פרס השר.

ראש העיר, מר סימון אלפסי התייחס לפרס שהוענקה למועצה הדתית בעירו, "אני שמח מאוד על הפרס, ובעיקר על ההתנהלות המצוינת והדאגה לתושבים. אני מברך את יו"ר המועצה הדתית ש'רלי בוחבוט, את מזכירת המועצה קולט אביטל, ואת כל עובדות ועובדי המועצה על השקעה רבה וסיוע לתושבים בימים יפים פחות, וגם בימים יפים יותר. יקנעם היא עיר מובילה בתחומים רבים, ואני שמח שגם המוסדות היישוביים שלנו והמועצה הדתית בכללם מצטיינים ומקבלים פרסים".

יו"ר המועצה הדתית יקנעם, מר ש'רלי בוחבוט הצטרף אף הוא לדברי ראש העיר: "אני מברך על הפרס שניתן לנו הרבה בזכות עבודתם המסורה של עובדי המועצה הדתית שנותנים שירות מצוין לאוכלוסייה. המוטו שלנו הוא שיפור מתמיד בשירותים לתושב. אנו מודים לראש העיר סימון אלפסי על שיתוף פעולה מצוין ועל סיוע למועצה בכל דבר ובכל זמן. תודה לכל חברי מועצת העיר על תמיכתם במועצה הדתית".

השארת תגובה