הסמינרים דרשו 'פגישה', משרד החינוך: בלי איומים!

חשיפה: הנהלת איגוד הסמינרים ביקשו מהנהלת המחוז החרדי לקיים דיון בעניין 'סיכומים שהושגו' תוך שהם משגרים איום: "בלעדיו לא נוכל לשתף פעולה" • משרד החינוך משיב למנהלים: "לא פועלים לפי איומים ככל שיהיה צורך בשינויים נבצע"

סמינר, תמונת אילוסטרציה - אין קשר לנאמר בכתבה
סמינר, תמונת אילוסטרציה - אין קשר לנאמר בכתבה

המאבק בין המחוז החרדי במשרד החינוך למנהלי הסמינרים ממשיך: במסמך שהגיע לידי 'כל הזמן' משיב משרד החינוך לאיום ששיגרו לעברו מנהלי הסמינרים. במכתב משיבים במשרד כי "משרד החינוך לא פועל לפי איומים" ומוסיפים כי "ככל שיסבור משרד בחינוך לבצע שינוי במדיניות הרישום הדבר יעשה"

הסיפור מתחיל לאחר שבתקופה האחרונה פנו איגוד מנהלי הסמינרים במכתב רשמי למנהל המחוז החרדי במשרד החינוך. במכתב מבקשים הנהלת האיגוד פגישה שתדון בטענתם לגבי סיכומים והבנות שהיו בין המנכ"לית והיועצים המשפטיים לבין האיגוד, ואשר לטענתם "אינם עומדים במבחן המציאות" בסיומו של המכתב איימו באיגוד מפני ניתוק ושיתוף הפעולה עם 'המחוז' "חיוניותו של הדיון למען המשך פעילות בתי הספר העל יסודיים והסמינרים תקינה מול המשרד, אינו סובל דיחוי, מבלעדיו לא נוכל לשתף פעולה" כתבו.

מי שפנה בעקבות המכתב ודרש הבהרות מהמשרד ודרש הבהרות הוא עו"ד יואב ללום שפנה בשם עמותת "נוער כהלכה" שתהה האם אכן הושגו סיכומים בין 'המחוז' לאיגוד הסמינרים ומה בדעתם לעשות בעניין האיום ששיגרו המנהלים.

בתגובה לפנייתו של ללום הגיבו במשרד כי "אין במפגשים שונים שמתקימים עם מנהלי מסודות חינוך, במסגרת עבודתו השוטפת של המשרד, הכוללת גם הדברות עם גורמים שונים במערכת החינוך, בכדי ללמד על היעתרות לעניין מסוים בשם "איום" כל שהוא" במשרד החינוך הוסיפו והבהירו כי "למען הסר ספק, ככל שיסבור משרד החינוך שיש צורך בביצוע שינויים מהותיים במדיניות שנוגעות לרישומן של התלמידות , הדבר יעשה"

השארת תגובה