כחומר ביד היוצר: ניפוח זכוכית ביד של אמנית

בסימפוזיון הזכוכית הבינלאומי 2016 יגיעו מאסטרים של זכוכית מאיטליה בכדי להנחות את אמני הזכוכית הישראליים בגלריית זכוכית צפת ♦ אמנית הזכוכית, שבע חיה שיימן מעניקה חיות לגלריה היפה והפופולארית שלה ברובע האמנים של צפת, שם היא חולקת את סיפורה ♦ כולכם מוזמנים

Gianni toso glass blowers
Gianni toso glass blowers

אמנות הזכוכית עברה מדור לדור, מאב לבן וכיום סוד ניפוח הזכוכית ידוע אך ורק למומחים. ניפוח זכוכית הינו טכניקה מאוד נפוצה להתכה ועיצוב של זכוכית והיא נחשבת לטכניקה המזוהה ביותר עם ענף הפיסול בזכוכית. במהלך השנים הפכה הזכוכית ממוצר מותרות וכיום ניתנת לרכישה בכל המעמדות.

סטודיו "חיה-שבע" הנו סטודיו ייחודי ביותר לניפוח זכוכית באיזור הצפון וממוקם בצפת. שבע-חיה, אף מוכרת בגלריה את עבודותיה הייחודיות במינן בניפוח ופיסול בזכוכית – לפי הזמנה.

אמנות ניפוח הזכוכית התגלתה לראשונה במזרח התיכון ומאסטרו ג'יאני טוסו הוא אחד האמנים החשובים ביותר בתחום אומנות הזכוכית, והוא מגיע להציג בסימפוזיון הזכוכית, חזונו האמנותי הייחודי ושליטתו המופלאה בחומר מאפשרת לו ליצור יצירות יוצאות דופן המוצגות במוזיאונים ובאוספים פרטיים ברחבי העולם.

אורח נוסף הוא ג'רמי גרנט-לוין, אמן ניפוח הזכוכית מפילדלפיה הידוע ביכולת הטכנית הגבוהה שלו. יכולת זו מאפשרת לו להביע באופן מקורי במיוחד את רעיונותיו האמנותיים. הסדרות האחרונות שלו – "מגדלור", "הדיבוק" ו"רבי דבינוביץ'" משקפות את מיומנותו הגבוהה ואת הפוטנציאל האמנותי האדיר שלו. גרנט-לוין הוא מורה נערץ ברחבי ארה"ב המפורסם בנטייתו לאתגר את תלמידיו לדחוף עוד ועוד את היכולת שלהם לרמת מצויינות.

אלפי מבקרים מרחבי העולם

אור, צבע, שמחה ועומק מאפיינים את העבודה של הציירת ואמנית הזכוכית, שבע חיה שיימן. האמנות התוססת שלה מעניקה חיות לגלריה היפה והפופולארית שלה ברובע האמנים של צפת, שם היא חולקת את סיפורה, התהליך האמנותי ביצירתה, ותובנות ייחודיות עם אלפי מבקרים מרחבי העולם בכל שנה.
שבע חיה באה מדנבר, קולורדו שם מראה השמיים הפתוחים והרי הרוקי המלכותיים נתנו לה את ההשראה הראשונית ליצירה. היא למדה באוניברסיטת פרינסטון, בהתמחות בהיסטוריה של אמנות ואמנות חזותית, עם דגש בציור. לאחר שסיימה את פרינסטון בשנת 1997, שבע חיה עלתה לישראל.
כאן בצפת, האנשים והמסורת העשירה והעתיקה של רוחניות, החדירו עומקים ורבדים נוספים לעבודתה. יצירות האמנות של שבע חיה מושכות חובבי אמנות מכל ארבע הפינות של כדור הארץ וכבר הוצגו בכמה מגזינים בינלאומיים, ביניהם "עמית", "שבועון משפחה", ו"פנימה".
שבע חיה יוצרת בזכוכית בורוסיליקט ומציירת בצבעי מים. האמנות שלה נוגעת בנושאים של ארץ ישראל, נשים יהודיות, תורה וקבלה, מיסטיקנים גדולים, מוסיקה ואור פנימי. היא אוהבת לפגוש אנשים חדשים ולשתף את העבודה שלה איתם.

בואו לראות אמנות זכוכית מיוחדת במינה וציורי יד מקוריים פרי מכחולה של שבע חיה. בין אם אתם מחפשים את המתנה המושלמת, או משהו לבית, הגלריה שלה מציעה מגוון רחב של אפשרויות. בואו לראות איך אפשר לעשות את הלא יאומן עם זכוכית. שבע חיה מצליחה לקשור את אמנות ניפוח זכוכית עם העומק הרוחני הייחודי לה ולעיר צפת. לאורך ההדגמה הקהל יכול להתבונן כיצד הופכת זכוכית לחומר ביד היוצר. שבע חיה מדגימה בניית כלי מזכוכית מהשלב הראשון ועד האחרון.

הפתיחה החגיגית תערך ביום חמישי 4.2.2016 בשעה: 17:30 נעילה: 4.3.2016
 • מציגים: מאסטרו ג'יאני טוסו-נפח הזכוכית מאיטליה
 • מלווה על ידי: ג'רמי "ג'ארם" גראנט-לוי- נפח הזכוכית מפילדלפיה
 • מארחת: שבע חיה – נפחת זכוכית וציירת
 • ברכות: ראש העיר מר אילן שוחט
 • שעות פתיחת הגלריה: א' –ה' 9:00 – 17:00 ו' 9:00 – 14:00
 • אתר הגלריה: www.shevachaya.com
 • על אירוע התערוכה: https://www.facebook.com/events/802446186545610/
 • גלריית זכוכית צפת- רח' ט"ו 7 קריית האמנים, צפת
ניתן לקנות את יצירותיה באופן מקוון ב shevachaya.com או ליצור איתה קשר ישירות. אתם מוזמנים לבקר אותה בגלריה ברובע האמנים, צפת העתיקה

 

3 תגובות
 1. מעוניינת במנפח זכוכית שיבוא למתנ"ס ידגים ויסביר לילדים בגילאי4-5 על הזכוכית בצורה מרתקת ומחכימה. מדובר על שעות הבוקר בחודש יולי (קייטנה)
  אודה לכם אם תוכלו לעזור או להפנות אותי למי שיכול לתת מענה בתחום
  תודה מראש.
  יפעת יצחקי 058-4312121
  רכזת גיל רך
  חוויות קריית משה רחובות

 2. מעוניין בכוס שמפניה אחת
  בגודל 2 ליטר

 3. יש לי 2 כלים מכסף העוטפים זכוכית, שנשברה
  האם אתם עוסקים בתחום הזה ?
  תודה

השארת תגובה