'בני תורה': "נתמודד לכל המינהלים הקהילתיים בי-ם"

ב'בני תורה' מתכוננים לקראת הבחירות למינהלים הקהלתיים בירושלים • חיים אפשטיין מדבר על 'צדק היסטורי' ואומר: "לראשונה מזה שנים רבות יוכל הציבור לבחור את נציגיו, וייעשה סוף לשלטון עריץ המדכא את נתיניו"

עיריית ירושלים
עיריית ירושלים

לאחר ההודעה כי יתקיימו בחירות במנהלים הקהילתיים בבירה, סיעת בני תורה בעיריית ירושלים הודיעה כי תציב מועמדים מטעמה בכל המינהלים בעיר. בסיעה הודיעו הערב כי הם "נערכים להצבת מועמדים ראויים והולמים הכפופים לדעת רבותיה בכל השכונות זאת על פי הוראתו של הגר"ש אוירבך".

ב'בני תורה' אומרים כי "עצם ההליכה לבחירות במינהלים תוך חודשים ספורים מהווה הישג עצום, זאת משום שהנציגות החרדית בעירייה ניסתה במשך שנים רבות להוביל לבחירות ולא עלתה בידה". לדבריהם, "עם כניסתה של הסיעה לקואליציה העירונית דרשה מראש העיר ניר ברקת לקיים בחירות בכלל המינהלים הקהילתיים ברחבי העיר בהם לא נערכו בחירות מזה שנים רבות".

בדברי הנימוק לדרישה נאמר כי "לא יתכן ששכונות שלמות מתנהלות על ידי גופים ואישים שאינם מייצגים את דעתם והלך רוחם של התושבים". כראיה, מציינים בפלג הירושלמי את שכונת קריית יובל אשר עברה מהפך של ממש כאשר המוני חרדים עברו להתגורר בה, אך אנשי מינהלת "יובלים" מסרבים להכיר במציאות המשתנה ומונעים את הקמתם של בתי כנסת, תלמודי תורה, בתי ספר, גני ילדים או מעונות יום.

נציג "בני תורה" חיים אפשטיין אמר כי מדובר ב"עשיית צדק היסטורי". לדבריו: "לראשונה מזה שנים רבות יוכל הציבור לבחור את נציגיו, וייעשה סוף לשלטון עריץ המדכא את נתיניו".

הבחירות יתקיימו בשתי פעימות, בתאריך ה- 7/6/16, א' סיון תשע"ו ובתאריך 20/12/16 כ' כסלו תשע"ז. בפעימה הראשונה יתקיימו בחירות במינהלים הקהילתיים שבהם נערכו בחירות ע"פ סעיף 5.8 בשנת 2012 – בהם: רוממה, בית דוד, רמת שלמה, יובלים, גבעת שאול, גבעת מרדכי, קרית משה, מעלה רמות, רמות אלון, פסגת זאב, בית חנינא.