ללא תשלום: מרפאת המומחים לאונקולוגיה מתרחבת

מרפאת המומחים לאונקולוגיה של עמותת 'זכרון מנחם' מרחיבה את פעילותה • ח"כ הרב אורי מקלב ומנהל מאוחדת מחוז ירושלים הגיעו לסיור במרפאה וסקרו את פעילותה • רופאים בכירים מאיישים את מרפאת הייעוץ ומתמחים בתרופות ובטכנולוגיות רפואיות חדישות • נבדקת האפשרות שמבוטחי כל הקופות יוכלו ליהנות משרותי המרפאה ללא תשלום

"מרפאת המומחים של 'זכרון מנחם' ערוכה מקצועית להרחיב פעילותה ולפתוח שעריה לפונים" כך אמר פרופ' ראובן אור, המנהל הרפואי של מרפאת "זכרון מנחם", המרכז הישראלי לתמיכה בילדים חולי סרטן ובני משפחותיהם. הדברים נאמרו באוזני ח"כ הרב אורי מקלב, מנהל מאוחדת מחוז ירושלים טל שאול וד"ר דוד מורל יועץ מנכ"ל מאוחדת בסיור שקיימו במרפאה הממוקמת במרכז היום של "זכרון מנחם" בירושלים והפועלת בשיתוף מאוחדת.

הר"ר חיים ארנטל, מייסד ומנכ"ל "זכרון מנחם" סקר את פעילות מרפאת הייעוץ של "זכרון מנחם", המתמחה בתחום האונקולוגי.  המרפאה מאוישת בידי רופאים בכירים בתחום – פרופ' ראובן אור, המנהל הרפואי ופרופ' אליהו פרימן, רופא אונקלוג בכיר. כל חולה הפונה למרפאה נבדק ע"י שני הרופאים הבכירים, המאבחנים את מחלתו ודנים במהות הטיפול הראוי והמועיל.   כבר היום, חודשים אחדים לאחר השקתה של המרפאה, פנו למרפאה לקבלת ייעוץ רפואי, עשרות חולים, ילדים ומבוגרים כאחד, מבוטחי כל קופות החולים, כאשר מבוטחי מאוחדת מקבלים את השרות ללא תשלום.

ח"כ הרב אורי מקלב העלה על נס את היקף פעילותה של "זכרון מנחם" כדי להקל על החולים האונקולוגיים. "זכרון מנחם פועלת בכל ימות השנה, ללא הפסקה, ורותמת לפעילות חשובה זו מתנדבים רבים העושים מלאכת קודש. מרפאת המומחים של זכרון מנחם הינה ציון דרך חשוב בפעילותה של העמותה המציינת השנה חצי יובל שנים ליסודה".

טל שאול, מנהל המחוז ציין כי מאוחדת שואפת לעבות את שיתוף הפעולה עם המרפאה ולהרחיב את תחומי פעילותה. במקביל תיבדק האפשרות שמבוטחי כל הקופות יוכלו ליהנות משרותיה, ללא תשלום. מטרתנו, הטעים מנהל המחוז, להקל ככל האפשר על החולים ובני משפחותיהם.

פרופ' ראובן אור, מנהל מח' השתלת מח עצם ואימונו תרפיה של הסרטן במרכז הרפואי הדסה והמנהל הרפואי של זכרון מנחם העלה שורה של נושאים וטיפולים אותם ניתן יהיה להעניק במרפאת הייעוץ. הרופאים הבכירים המאיישים את מרפאת הייעוץ מתמחים בתרופות ובטכנולוגיות רפואיות חדישות, כולל כאלו שעדיין בשלבי ניסוי.

השארת תגובה