הילולת מוהר"ש שיק: "בני עדות המזרח נהרו אחריו"

אמש נערכה ביבניאל הילולת המוהרא"ש שיק בהשתתפות רבנים ואישי ציבור, הרב יעקב ישראל איפרגן, מנהיג הקהילה הרב יצחק לעזער, בנו רבי נחמן שיק, יו"ר שס השר אריה דרעי וסגנו משולם נהרי, שר הדתות דוד אזולאי, יו"ר המועצה המקומית רוני כהן, יו"ר שס בעיר אבי בן חמו, יו"ר המועצה הדתית הרב מיכאל אילוז ועוד.

יו״ר שס השר אריה דרעי עמד בדבריו על חסרונו של הצדיק: ״קשה להאמין ולעכל שהצדיק לא איתנו. עברנו שנה מאד קשה והצדיק לימד אותנו מה זה אמונה פשוטה. מי שיודע כמה ייסורים הוא עבר, ולמרות הכל לא זז סנטימטר מהדרך שלו של קירוב עם ישראל".

דרעי המשך והתייחס על הקשר שהיה לו עם הצדיק והקשר של הצדיק עם בני עדות המזרח: ״תראו איך הציבור של בני עדות המזרח שלכאורה לא מהחוג שלו, איך נהר אחריו, כי זו היתה נשמה של כלל ישראל. לא לחינם מרן זיע״א העריך וייקר אותו".

״זכיתי להיות קרוב אליו במשך שנים רבות. הוא קרב אותי וחיזק אותי בשעות הכי קשות. נתן גיבוי באומץ ובגלוי. אין לי ספק שמרן בשמים והצדיק מיבניאל פועלים בשמים יותר ממה שעשו בחייהם, כי הם מסרו את נפשם וכבודם למען עם ישראל בחייהם וכך הם עושים גם למעלה. נמשיך את מפעליו הקדושים ביבניאל ונחזק את מוסדותיו אליהם כה התמסר, והצדיק לא נותר חייב עבור מי שמסייע״. סיים השר דרעי.

על החלק המוזיקלי של ההילולא הופקדו הזמרים איציק ואבישי אשל, יואלי קליין ואהרון רזאל.

במקום נערך גם סיום כתיבת אותיות בס"ת שיוכנס לע"נ הצדיק. הרבנים ואישי הציבור התכבדו לכתוב אות.

הארוע הופק ע"י המועצה הדתית בראשות הרב מיכאל אילוז.

תגובה אחת
  1. זכותו תגן עלינו.
    נושעתי מברכת הרבנית יפה כהן
    אשרינו שיש לנו צדיקים וצדיקות

השארת תגובה