'בני תורה' מקימים סמינר חדש עם הרב מאיר בבני ברק

כפי שפורסם ב'כל הזמן', 'בני תורה' בראשות הגר"ש אויערבך יפתחו סמינר חדש לבנות בעיר בני ברק • את הסמינר, שתהליכי הרישום אליו החלו, תנהל בפועל מרים אטינגר ובנשיאותו יעמוד הרב שמואל מאיר, מנהל 'סמינר מאיר' לשעבר

 הגר"ש אויערבך בכינוס וכתבתם
הגר"ש אויערבך בכינוס וכתבתם

לפני חודשיים פירסמנו כאן ב'כל הזמן' אודות הסמינר החדש של 'בני תורה-הפלג הירושלמי' שצפוי להיות מוקם בבני ברק – והבוקר, מפרסם ביטאון 'הפלס' מודעה עם פרטים נוספים על הסמינר שעתיד לקום ותהליכי ההרשמה והקבלה אליו.

הרישום לסמינר – שייקרא 'אהל רחל' על שמה של הרבנית אויערבך ע"ה, אשת הגר"ש אויערבך – נפתח כבר בימים אילו, וההרשמה מתבצעת לכל הכיתות ולא רק לכיתה ט'. ככל הנראה, המהלך של רישום כולל מיועד למשוך בנות המשתייכות לפלג ולומדות בסמינרים אחרים, אל הסמינר החדש.

בנשיאות הסמינר החדש יעמוד הרב שמואל מאיר, שניהל עד לא מכבר את 'סמינר מאיר' בבני ברק, אך על ניהול הסמינר בפועל תופקד הרבנית מרים אטינגר, ביתו של ראש ישיבת גרודנא הגרד"צ קרלנשטיין זצ"ל.

הפרסום הראשון באתר כל הזמן
הפרסום הראשון באתר כל הזמן

הרעיון לפתיחת סמינר חדש מגולגל מזה זמן בקרב פעילים ועסקנים בולטים ב'פלג הירושלמי', לנוכח הטענה לפיה הם סובלים מאפלייה בקבלה למוסדות הלימוד השונים. כעת מגיע הרעיון לכדי מעשה, בין השאר בעקבות מינויה של הנהלה חדשה בסמינר הרב מאיר בו למדו עד כה בנות המשתייכות לפלג.

כזכור, במסגרת מאבק השליטה על סמינר מאיר מונו במקביל שתי מנהלות, הרבנית רחל בורנשטיין-גפן והגב' חנה אריאל, אחת מטעם 'דגל התורה' והשניה מטעם 'בני תורה', כשלא ברור מי המנהל בפועל. זאת על רקע היחלשותו של מנהל, מקים ומייסד המוסד, הרב שמואל מאיר. בסופה של הסאגה, חזר הרב מאיר לנהל את הסמינר חלקית לצידה של הרבנית בורנשטיין.

כעת, כפי המסתמן, יפרוש הרב מאיר סופית מניהול הסמינר בראשו עמד עשרות שנים ויעבור לשמש כנשיא הסמינר החדש.

בעיר בני ברק פועלים כיום שלושה סמינרים ליטאיים מרכזיים; הסמינרים ע"ש הרב וולף, כהנא ומאיר, אשר נשלטים ברובם על ידי דגל התורה. כעת מעניין יהיה לראות כיצד יתמודדו הסמינרים הוותיקים ומנהליהם, עם הקמת סמינר חדש אשר יהווה מעין שבירת מונופול בעיר התורה והחסידות.

השארת תגובה