המועצת הכריעה: נהרי יתפטר; יגאל גואטה יכנס

החוק הנורווגי בש"ס: הוכרעה סופית זהותם של המתפטרים במסגרת החוק הנורווגי בש"ס • המועצת החליטה בסוף השבוע כי משולם נהרי, יצחק כהן ודוד אזולאי יתפטרו ברוטציה • יגאל גואטה חבר מועצת בני ברק, יכנס לכנסת

יגאל גואטה ואריה דרעי. צילום: יעקב כהן
יגאל גואטה ואריה דרעי. צילום: יעקב כהן

לאחר עיכוב ארוך ביישומו של החוק הנורווגי בש"ס, הכריעה מועצת החכמים בש"ס והחליטה כי בשבועות הקרובים יתפטר מהכנסת סגן שר הפנים והפריפריה משולם נהרי ובמקומו יכנס לכנסת חבר מועצת העיר בבני ברק יגאל גואטה.

על פי הסיכום, נהרי יחזור תוך שנה לכנסת כשאחריו יתפטר סגן שר האוצר יצחק כהן ואחריהם שר הדתות דוד אזולאי. במוצאי שבת האחרונה, חתמו חברי המועצת על המכתב המורה לסגני השרים להתפטר.

מי שהניע את המהלך מבין חברי מועצת החכמים היה הגאון רבי שמעון בעדני שתמה מדוע החוק לא מיושם במפלגה, דבר שעשוי להגדיל את כוחה של המפלגה בפעילות פרלמנטרית.

החוק הנורווגי דובר רבות בש"ס ולא פעם היה נראה כי הוא ייושם לטובת הבאים בתור ברשימת המפלגה. תחילה שקל דרעי להתפטר בעצמו מהכנסת, אך לאחר שנוכח לראות כי אי הימצאותו של יו"ר המפלגה במשכן הכנסת, גורמת לקשיים, החליט דרעי שלא להתפטר.

בשלב זה סגני השרים במפלגה לא ששו להתפטר בעיקר מחמת החשש כי הם לא יוחזרו לרשימה לאחר הבחירות הבאות. כעת, עם קיום הרוטציה בין השלושה, צפויים בעלי התפקידים להתפטר ללא החשש הצפוי.

 

השארת תגובה