רבה של טבריה נגד החלטת 'המועצת': "גניבת דעת"

רבה של טבריה הרב דוד פרץ הוציא הבוקר מכתב חריף בו תקף את תמיכתם של חברי מועצת החכמים במועמד הרב משה בוחבוט לרבנות העיר ולא בחתנו הרב יוסף שלוש • "אני הוא בעל הסמכות היחידה בעיר" • המכתב המלא – בפנים

הרב בוחבוט עם נשיא המועצת. מילום: עובדיה כלימי.
הרב בוחבוט עם נשיא המועצת. מילום: עובדיה כלימי.

סוער בטבריה: מספר ימים לאחר הודעתם של חברי מועצת החכמים על תמיכה ברב משה בוחבוט לרבנות העיר, מוציא הבוקר רב העיר לשעבר הרב דוד פרץ מכתב חריף בו הוא תוקף את ההחלטה לתמוך ברב בוחבוט ולא בחתנו הרב יוסף שלוש.

במכתב שחשף הבוקר העיתונאי איתי גדסי ב'קול חי', ופורסם במקומוני העיר, נטען כי אין לחברי מועצת החכמים סמכות להכריע בנושא הפנימי בעיר. "על אף שאלו (מועצת חכמי התורה) חבר תלמידי חכמים, מכל מקום צריכים לדעת שאין להם שום סמכות וכוח להכריע באשר נוגע לעירנו בה אני מכהן כמרא דאתרא".

לדברי הרב פרץ, הם "לא שמעו כלל לדעתי, ורק על פי השר שלהם הם פועלים, כי חושבים אותו לאדם ישר, אבל באמת כל שיקוליו פוליטיים, והוא ברמות רוחא נוקט בידיים קשות לכל מי שממרה את פיו, וידוע העונש של מי שמטיל חיתתו על הציבור".

בהמשך המכתב טוען הרב פרץ כי ראש עיריית טבריה יתמוך בלית ברירה במועמד של מועצת החכמים. "כפו עליו לבחור נציגים שלהם, והשר הוא יו"ר תנועת ש"ס שהזהירו ברמזים גדולים שאם יסרב לו ולא ישמע לו, ימנע ממנו תקציבים לעיר".

הרב פרץ מצטט בשם הראשל"צ הרב יצחק יוסף כי יש לתמוך ברב יוסף שלוש. "תפרסמו בשמי שאני תומך רק ברב שלוש", מצטט הרב שלוש מפיו של הראשל"צ. "אריה (דרעי) רוצה את בוחבוט, אבל הוא צריך להבין שהוא טעה בזה. הרב שלוש יש לו דין קדימה, מצד סבו הרב ועקנין. צריך להסביר לאריה שהוא טעה וצריך לחזור בו. תגיד לו (לרב שלוש) שיקח מלון בטבריה שבת לפני הבחירות ואני אסתובב עימו מבית כנסת לבית כנסת. הוא קרוב אלינו לדעתינו, הוא משלנו לא כמו השני".

בסיום מכתבו פונה הרב פרץ לחברי הגוף הבוחר: "חלילה לכם מלהתייחס למסמך זה שיסודו בהונאה וגניבת דעת כפי שמניתי. מאחר שאני הוא המרא דאתרא בעיר, הרי שאני הוא בעל הסמכות היחידה בעיר בכל הנוגע לענייניה. וכל מי שימרה את פי בזה גורם לי צער גדול ולא תהיה לו מחילה עולמית".

הרב פרץ פונה גם למועמד הרב בוחבוט: "הנני מבקשך, חדול ממועמדותך. הלא אם חכם אתה שמור רגליך מלוכד, למה לך להיכנס לנחלת אחרים ולהקפדות".

כזכור,בתחילת השבוע פורסם מכתב המועצת בו נכתב כי "הנני לגלות דעתי בשער בת רבים כי הראוי לכהן פאר כמרא דאתרא בעיר הקודש טבריה הוא הרה״ג משה צבי בוחבוט שליט״א אשר ידיו רב לו בהרבצת התורה לאסוקי שמעתתא אליבא דהלכתא, ושימש בהוראה תחת גדולי הדור והעמיד תלמידים הרבה".

נשיא המועצת מרן הגר"ש כהן הוסיף וכתב: "ואני בא בקריאה קדושה לכל יראי השם וחושבי שמו, לבא לעזרת ה׳ בגיבורים ולפעול ולסייע למען בחירתו אשר תחזק את גדרי הקדושה והרוחניות בעיר מתוך קירוב לבבות באהבה ואחווה בשלום ורעות".

השארת תגובה