עצורי 'קמפיין החרדקי"ם' ישוחררו – ההפגנות בוטלו

'הוועדה להצלת עולם התורה' השהתה את קריאתה לקיום הפגנות מחאה על המשך מעצרם של שלושה החשודים בהסתה והעלבה של קצינים ואזרחים העוסקים לדבריהם בגיוס חרדים לצה"ל • המשטרה הזהירה: "אפס סובלנות לאירועי הפרות סדר"

הפגנה נגד הגיוס. צילום: יוסי וייס, חדשות 24
הפגנה נגד הגיוס. צילום: יוסי וייס, חדשות 24

בכינוס שקיימו בשעה האחרונה חברי הוועדה להצלת עולם התורה, הביעו חברי הועד את שביעות רצונם מהחלטת בית המשפט המחוזי שביטל את פסיקת בית המשפט השלום אודות מעצרם של שלושת האברכים.

בוועדה מודיעים כעת כי לאור ההחלטה לשחררם כבר מחר, כל ההפגנות מושהות לעת עתה. הועד מסייג את דבריו ומבהירים בנחרצות כי במידה ומשטרת ישראל תמשיך במסע "ההתלהמות וההפחדה" נגד בני התורה "נוציא את כולם להפגנות סוערות שישתקו את המדינה לארכה ולרחבה כפי שהורה כבר אמש מרן ראש הישיבה הגר״ש אוירבך כי חובה למחות בנחרצות במגמה הנפשעת של השתקה ציבורית נגד מסע גיוס בני ישיבות לצה״ל".

הפגנות בהשתתפות מאות אנשי 'הפלג הירושלמי' ותלמידיו של הגר"ש אויערבך תוכננו להתקיים היום ברחבי הארץ – בעקבות מעצרם של שלושה אנשי 'הפלג'.

השלושה נעצרו בחשד להפצת חוברות הסתה נגד חרדים המשרתים בצה"ל ובמשטרה נערכים להפגנות מרובות משתתפים הערב.

באזהרה לציבור שפורסמה היום נכתב כי המשטרה נערכת "למנוע הפרות סדר, חסימת צירי תנועה ושיבוש מהלך תקין של החיים לרבות צירים מרכזיים או כל פעולת שיבוש מכוונת של זרימת התנועה".

"אנו מצפים מהנהגת הציבור ומהמארגנים להרגיע את הרוחות ולהביע באופן נחרץ את התנגדותם להפרות סדר", אמרו במשטרה והזהירו כי יגלו "אפס סובלנות לאירועי הפרות סדר המסכנים את שלום הציבור, תעצור את פורעי החוק ותמצה עימם את הדין".

"למרות חופש המחאה הקיים אין זה מתיר למאן דהוא להפר את הסדר הציבורי". אמרו במשטרה לסיום.

הבוקר פורסמה בביטאון 'הפלס' מודעה בשם הגר"ש אויערבך – מטעם "הוועדה להצלת עולם התורה" המזוהה עם 'הפלג הירושלמי', שקוראת לצאת להפגין לרחובה של עיר.

הערים שבהן ניתנה ההוראה לצאת להפגין הן: ירושלים, בית שמש, בני ברק, אשדוד, ומודיעין עילית. במודעה נכתב לצאת בשעה 19:00 ולמחות "מחאה חסרת תקדים", על מעצרם של "האברכים, תלמידי חכמים מופלגים מוסרי הנפש".

השארת תגובה