ח"כ מיקי זוהר: "יש בי גאווה יהודית ואני לא מתבייש"

ח"כ מיקי זוהר (ליכוד) וחבר הכנסת מוטי יוגב (הבית היהודי) נועדו היום עם פעילי תנועת "שלום עכשיו" במפגש מיוחד שנערך בכנסת • ח"כ זוהר: "אני מאוד גאה ביהדות ובישראליות שלי ולא מסתיר אותה" • על ארגוני השמאל אמר: כל גוף שמעודד טרור ופוגע ממדינת ישראל צריך להוציא מחוץ לחוק"

הח"כים זוהר ויוגב במפגש
הח"כים זוהר ויוגב במפגש

ח"כ מיקי זוהר (ליכוד) וחבר הכנסת מוטי יוגב (הבית היהודי) נועדו היום עם פעילי תנועת "שלום עכשיו" במפגש מיוחד שנערך בכנסת. במהלך הדיון הציגו חברי הכנסת את משנתם הפוליטית והמדינית בפני הצעירים אשר הקשיבו בקשב רב ובהתעניינות.

בשיחה עם הפעילים הצעירים ענה ח"כ זוהר לשאלה מה הניע אותו להגיש את חוק השבת? והסביר כי הסיבה היא היותו אדם מאמין: "הדרך היחידה להצדיק את קיומנו בארץ הזו היא רק בזכות יהדותנו, זו האמונה שלי. העם היהודי שומר על המסורת שלו כבר אלפי שנים, תשאלו את הסבים של הסבים שלכם. אני לא חושב שמישהו יכול לערער על עדות של עם שאלפי שנים מציין באדיקות את היהדות שלו"

ח"כ זוהר נשאל על ידי הצעירים מדוע אינו חובש כיפה וענה: "יש הרבה גוונים ליהדות. במקום בו אני גדלתי אין משמעות לחבישת כיפה לא מצאתי בזה באופן אישי משמעות מיוחדת. האמונה שלי היא אמונה פנימית אני לא מרגיש צורך להחצין אותה"

בהמשך התייחס ח"כ זוהר לחוק השבת ואמר: "להמשיך לקיים מסחר בשבת זה בעיניי מעשה אנוכי, אני יודע שאתם, שלום עכשיו, מגיעים מהגישה של דאגה לזכויות האחר, בדיוק כמו שאתם דואגים לערבי שיקבל זכויות שוות אתם צריכים לדאוג לעובדים מוחלשים שצריכים לשרת אתכם בשופינג שפתוח בשבת ולחשוב גם על אנשים שלא רוצים ללכת לעבודה אלא להיות עם המשפחה שלהם ונאלצים ללכת לעבוד"

בנושא ארגוני השמאל הפוגעים במדינת ישראל אמר ח"כ זוהר: "גוף שמכפיש את המדינה, אפילו אם הוא מציג נתונים עובדתיים שיש בהם ממש ועושה זאת ברחבי העולם כדי להשחיר את פניה של מדינת ישראל בעיני הוא גוף פסול. עם כל הרצון שלהם להראות כמה הם יפי נפש יש מקומות לעשות את זה כמו צה"ל למשל שיודע טוב מאוד לבקר את עצמו. כל גוף שמעודד טרור ופוגע ממדינת ישראל צריך להוציא מחוץ לחוק"

ח"כ זוהר נשאל מדוע הוא חושב שזה נכון להציג בעולם את מדינת ישראל כמדינה "הכי טובה" והשיב: "ייתכן שיש לי גאווה יהודית מוגזמת מדי, יש שחושבים שאני צריך להיות קצת יותר ״צנוע״ ביהדותי ובישראליות שלי.. אבל אני מאוד גאה ביהדות ובישראליות שלי ולא מסתיר אותה"

השארת תגובה