אהוד אולמרט 'משנה כיוון' ומבקש להגיע ל'הסדר'

פרקליטי ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ביקשו לקיים פגישה עם פרקליט המדינה • על פי הערכות מתנהלים מגעים להקל על עונשו של אולמרט בשלל התיקים המשפטיים בהם הוא נתבע בנסיון להגיע ל'עסקת חבילה'

אהוד אולמרט בבית המשפט.  צילום: עמית שאבי
אהוד אולמרט בבית המשפט. צילום: עמית שאבי

חדשות 2 פירמסו הערב כי סנגורו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, עורך הדין איל רוזובסקי, פנה לפרקליט המדינה שי ניצן וביקש להיפגש עימו. מטרת הפגישה כפי הנראה היא ניסיון להגיע לעסקה על כלל 'פרשיות אולמרט'.

למרות הזיכוי החלקי בפרשיית הולילנד, עננה כבדה מתנהלת נגד ראש הממשלה לשעבר, בפרשת 'טלנסקי'. כזכור בית המשפט המחוזי זיכה אותו בפרשה זו אך לאחר מכן הפך בית המשפט העליון את ההחלטה והרשיע את אולמרט על סמך עדותה של מי שהיתה יד ימינו שנים ארוכות, שולה זקן. כעת ממתין אולמרט להכרעת בית המשפט בערעורו, מה שישפיע על תקופת המאסר אותו יתחיל לרצות בקרוב.

בעקבות הפרסומים הערב השאלה הגדולה האם אכן מנהלים פרקליטיו של אולמרט מגעים להסדר כלשהו עם הפרקליטות כשעל פי הערכות חלק מהאפשרויות הם מאסר חופף לשני עונשי המאסר אותם קיבל.

בפרקליטות המדינה סירבו להתייחס לפרסומים הערב וסנגוריו של אולמרט מסרו כי "פנינו לפרקליט המדינה בהצעה לקיים פגישה, פגישה שכזו טרם התקיימה".

השארת תגובה