גלי צה"ל מציגה: הכתב החרדי שמסית נגד אחיו

כתב גלי צה"ל טען: עיריית ירושלים מצאה ששליש ממבקשי הנחות במחלקת הארנונה – שקרנים • חברי מועצת העיר סוערים ומתגוששים על החקירות ושיטות החקירה נגד מבקשי ההנחות – אלא שמתברר כי הנתונים שקריים

ירושלים
ירושלים

כתב חרדי בגלי צה"ל דיווח הבוקר למאזיניו כי שליש ממבקשי ההנחה במחלקת הארנונה של עיריית ירושלים התגלו כבקשות כזב הנשענות על טענות שקריות.

חברי מועצת העיר נזעקו. בדיון שערכו חברי מועצת העיר בקבוצת וואטסאפ פנימית של חברי מועצת העיר טענו החברים כי לא רק שהבקשות אינן שקריות, העירייה עצמה פועלת באופן שיטתי על מנת לקבל את הטעות המבוקשת. "לא ייתכן שנציגי מחלקת הארנונה בעירייה יתקשרו לזכאים באמצע הבישולים שלפני שבת, רק על מנת להצליח להוציא מהם את ה'שקר' המבוקש כדי לא לאשר את ההנחה", אמר חבר המועצה מטעם סיעת ש"ס, פיני עזרא, בשיחה עם 'כל הזמן'.

חברי המועצה שהחליטו להיאבק בתופעה אומרים כי הם לא באו לומר מה טעות ומה לא, אלא דורשים רק מעט שקיפות. בין היתר הם דורשים לדעת מי עומד מאחורי שיחות הטלפון הסמויות, מהן השאלה ומתי הזמן המועדף על החוקרים כדי לתפוס את ה'שקר'. לטענתם, "לא ייתכן שבגלל גרעון בקופת העיריה יוכרזו הזכאים בהנחה בארנונה כ'שקרנים'".

אלא, שמתברר כי הנתונים לכשעצמם – לא נכונים בעליל. מבדיקה מול מחלקת הדוברות בעיריית ירושלים מתברר כי הם הבהירו למיכאל שמש את הדברים הבאים: "העירייה מקבלת מדי שנה כ-38 אלף בקשות להנחה בארנונה מטעמי הכנסה ועל כן מבצעת בהתאם בדיקות מדגמיות על מנת לוודא שאכן קיימת זכאות להנחה.

מתוך כלל הבקשות נבדקו 1,500 מקרים של בקשות להנחה מטעמי הכנסה בשנת 2014, והתברר כי 36% או שוויתרו על בקשת ההנחה או שלא מסרו נתונים מדויקים על הכנסתם או שהתברר כי הכנסותיהם הינן אחרות ועל כן – לא הוענקה להם הנחה".

לא רק זאת, הם הוסיפו להסביר לו שוב במסרון שנשלח אליו:

"אנחנו מקבלים 38,000 בקשות בשנה ואין אפשרות לבדוק הכל, אז בוחרים 1,500 בקשות שונות לבדיקה מדגמית – שלגביהן עולה חשד לפני כל מיני קריטריונים, או שהבקשות מזוהות כבעיתיות ואותן בודקים לעומק ומתוכן 36% נמצאו ככאלה שלא מגיע להם הנחה. זה לא ש- 36% מהבקשות שמוגשות לעירייה הן שקריות, אלא רק מאלה שנחשדות כשקריות."

אז כפי הנראה מדובר בהרבה פחות מ2% – איך, אם כך, פירסם מיכאל שמש כי מדובר בכשליש?

פנינו לגלי צה"ל לבקש את תגובתם, לכשתתקבל כזו – נפרסמנה.

ובנתיים, קבלו את מכתבו של חבר מועצת העיר, נחמניאל סבן אל ראש העיר אודות החקירות.

השארת תגובה