המהומות ישובו? מאה מערות קבורה נחשפו ב'גילה'

מאה פתחי מערות קבורה התגלו באתר בנייה בשכונת 'גילה' בירושלים • החשש: מהומות שיציתו שוב את האש בירושלים • הבוקר: ראש הסיעות החרדיות צפויים לדרוש מראש הממשלה הפסקה מיידית של העבודות

כוכי קברים. אילוסטרציה.
כוכי קברים. אילוסטרציה.

במסגרת עבודות תשתית הנעשות בימים אלו ע"י משרד השיכון במורדות שכונת גילה בירושלים לצורך בניית כביש לשכונה חדשה של מאות יחידות דיור, התגלו קרוב למאה פתחי מערות קבורה.

בקרב הציבור קיים כעת חשש כי באם ימשכו עבודות הבנייה במקום על פי התוכניות המקוריות, המערות יחוללו בצורה קשה ועשויות להצית שוב את המהומות בירושלים.

בעיתון 'המבשר' דיווחו הבוקר כי בשל כך, "מתחזקת הדרישה לעשות כל מה שניתן בכדי לעצור מיידית את עבודות הבנייה במתכונת הנוכחית בטרם יהיה מאוחר חלילה".

סגן שר החינוך מאיר פרוש שבדק את פרטי המקרה בשבוע שעבר, הגיע לאתר הבנייה וצפה בעבודות החישוף הנעשות באתר על ידי אנשי רשות העתיקות, ווידא את הנתונים עם ראש המשלחת הארכיאולוגית בשטח, לפיהם אכן במקום התגלו כבר כמאה פתחי מערות קבורה בצורה ברורה.

כמו כן, פרוש שוחח בעניין בימים האחרונים עם שר השיכון, מנהל מחוז משרד השיכון בירושלים, מזכיר הממשלה, ומנהל רשות העתיקות, וקרא לפעול בדחיפות בעניין בכדי שעבודות במתכונת הנוכחית יעצרו באופן מיידי, בטרם תפרוץ סערה ציבורית רחבה שלא ניתן יהיה לשער את תוצאותיה.

הנציגים החרדים, שר הבריאות חה"כ יעקב ליצמן (השוהה כעת בחו"ל) יו"ר ועדת הכספים חה"כ משה גפני, ושר הפריפריה חה"כ אריה דרעי, עודכנו בנעשה.

ראשי המפלגות הודיעו כי בכוונתם לשוחח ולעלות היום (ראשון) את הנושא בפורום ראשי המפלגות המתכנס מידי שבוע לאחר ישיבת הממשלה, בראשותו של ראש הממשלה, בכדי להביא לידיעתם את חומרת העניין, ולדרוש לעצור מיידית את עבודות הבנייה למנוע חילול קברים בהיקף נרחב מאוד, בטרם תפרוץ סערה ציבורית רחבה.

השארת תגובה