מועצת העיר ירושלים התכנסה לטובת המתמהמהים

כולם מחכים לרגע האחרון גם כשמדובר בהגשת בקשה להנחה או פטור מארנונה ● מה עושים כשהעיריה הקדימה את ישיבתה בעניין? מסתמכים על מנהלי המוסדות שיפעילו לחץ על חברי מועצת העיר והנה מתכנסת לה ישיבה נוספת

מועצת העיר ירושלים
מועצת העיר ירושלים

פרסום ראשון: חברי הנהלת העיר בעיריית ירושלים יושבים בשעה זו לדיון חוזר ב'ועדת הנחות בארנונה'. זאת, בשל מאבק חברי העירייה החרדים שנשאה פרי.

הסיפור החל לפני כשבועיים, בשל צפיפות בלוח הזמנים של מועצת העיר הוקדם הדיון בוועדה העירונית להנחות בארנונה העוסקת בהמלצות ואישורי העירייה לזכאים להנחות. חברי המועצה אישרו את הקדמת הדיון שנערך בשבוע שעבר, אך את הסיעות החרדיות זה לא סיפק.

תקנות משרד הפנים מחייבות את כל הרשויות המקומיות להפעיל 'ועדת הנחות בארנונה'. תפקיד הוועדה הוא לבחון את הזכאות של התושבים להנחות ולקבוע את ההנחה המדויקת על פי מצבו הספציפי של מבקש ההנחה.

לטענת חברי המועצה מהסיעות ש"ס ויהדות התורה, רוב העמותות והעסקים נזכרים ברגע האחרון למלאות את הדוחות והטפסים, וכתוצאה מהקדמת החלטות והמלצות הוועדה, אלה לא יקבלו את ההנחות המגיעות להם.

"יש להם אינטרס מיוחד להקדים את זה, מכיוון שחלק ניכר מהעמותות הזכאיות להנחה – חרדים", אמר גורם בסיעת ש"ס ל'כל הזמן'. הוא הוסיף והסביר כי כעת, "על אף שמסמכי העמותות והעסקים המדוברים לא התקבלו לפני הישיבה המוקדמת, ברגע שהעירייה מאשרת היום את זכאותם, במשרד הפנים הם יוכרו כזכאים".

הישיבה החוזרת היום באה לאחר מאבק עיקש של הסיעות יהדות התורה ושס במועצת העיר. בהתחלה אמנם נראה היה כי 'יעבור זעם', אך משזיהו חברי הנהלת העיר כי מדובר במאבק ללא פשרות, נאלצו לערוך את הדיון החוזר, המתקיים כעת.

השארת תגובה