דרעי מצהיר: "אכשיר דור עסקנים צעיר ואפרוש מש"ס"

3 שנים לאחר חזרתו לחיים הפוליטיים, מבצע יו"ר ש"ס דרעי 'חישוב מסלול' ● בראיון לבטאון 'המודיע' אומר דרעי כי בכוונתו לפנות את מקומו לאחר הכשרת דור עסקנים צעיר שיקח את מושכות ההנהגה ● "אשתדל לעזור להם מבחוץ, כי לי מאוד קשה באופן אישי בתפקיד הנוכחי"

אריה דרעי נואם במסיבת הניצחון של ש"ס. צילום: יעקב כהן
אריה דרעי נואם במסיבת הניצחון של ש"ס. צילום: יעקב כהן

שלוש שנים לאחר חזרתו לצמרת ש"ס, מעניק יו"ר ש"ס אריה דרעי ראיון לבטאון חסידות 'גור' – 'המודיע', בו הוא מצהיר כי בשנים הקרובות יעניק את שרביט ההנהגה לדור ההמשך, לא לפני שיכשיר את הבאים אחריו. "הציבוריות היום היא משהו שונה לגמרי משהכרתי בשנות ה90 ואני לומד אותה יום יום מחדש", אמר דרעי בהתייחסו לחזרתו המטאורית לפוליטיקה.

בראיון חזר דרעי וטען כי כיום קשה כפליים לסייע לציבור במשרדי הממשלה בעקבות מה שהוא מכנה 'שלטון הפקידים' אשר מקשים בידי השרים לבצע רפורמות ושינויים. לטענת דרעי, בעבר, היועצים המשפטיים היו עומדים לצד השר, מה שלא קורה היום. "הייתי שר הפנים בגיל 28 וניהלתי הכל. קשה מאוד להתנהל וודאי שלא כפי היכולת העצומה שהייתה לי בממשלות שמיר ורבין".

במרכז הראיון נשאל דרעי לגבי עתידו הפוליטי. בעבר סירב דרעי להשיב לשאלות דומות שהופנו אליו, אך כעת הוא מפתיע באמרו כי בשנים אלו הוא מתעתד להכשיר דור עסקנים צעיר שלו יעניק את מושכות ההנהגה. "בכוונתי בעוד 10 שנים לפרוש לאחר שאצליח בעזרת ה' להקים לתנועת ש"ס דור חדש של מנהיגים בני תורה טובים ומסורים ולהעביר להם את הפיקדון. אשתדל לעזור להם מבחוץ כי לי מאוד קשה באופן אישי בתפקיד הנוכחי. אני מנסה להכשיר דור חדש של עסקנים צעירים בני תורה תחת הנהגת מועצת חכמי התורה".

עם זאת הטיל דרעי ביקורת כלפי כלי התקשורת העכשויים, וכן כלפי ההתנהלות הנוכחית בפוליטיקה. "יושבים פה בחדר שרים, חכ"ים ועיתונאים מהדור החדש. סגנון חייהם רחוק ממני כרחוק מזרח ממערב ואיני מתחבר לכך היום. אחד המאפיינים של המציאות המאוד לא מוצלחת היום כיום הוא ההתעסקות חסרת התכלית בכלים דיגיטלים. כמות המידע השולי העובר בהם היא עצומה אבל כמות ההבלים שלהם היא כפולה ומכופלת".

השארת תגובה