נציגי קופות החולים הגיעו למפגש ב"קפלן"

מפגש מיוחד של נציגי קופות החולים בבית שמש במרכז רפואי קפלן מקבוצת הכללית ■ הרב אברהם קונסקי מנהל שיווק מגזר חרדי בשירותי בריאות כללית אמר כי "הנהלת הקופה רואה לעצמה מחויבות גדולה להעצים את הקשר עם הקהילות החרדיות, וכעת יושקעו מאמצים רבים להקל על תושבי בית שמש במטרה כי יוכלו ליהנות משירותי המרכז הרפואי"

סיור בקפלן
סיור בקפלן

ביום ב' הגיעו לביקור משותף נציגי כל קופות החולים במגזר החרדי בבית שמש לביקור להעמקת הקשר בין תושבי בית שמש ומרכז רפואי קפלן מקבוצת הכללית המפגש נערך בעידודו ובהשתתפותו של ח"מ ומחזיק תיק בריאות בעיריית בית שמש הרב ישראל סילברטון.

מנהל המרכז הרפואי פרופ' יעקב יהב הציג בפני המשתתפים את קצב התפתחותו המרשים של בית החולים הנותן מענה אולטימטיבי לתושבי האזור כאשר אם השינויים האחרונים בנתיבי התחבורה נמצא קפלן כמרכז הרפואי המוביל וקרוב ביותר לבית שמש.

בדברים קצרים העלה על נס הרב אברהם קונסקי מנהל שיווק מגזר חרדי בשירותי בריאות כללית כי הנהלת הקופה רואה לעצמה מחויבות גדולה להעצים את הקשר בין הקהילות החרדיות באזור בית החולים רחובות אשדוד קרית גת וכעת יושקעו מאמצים רבים להקל על תושבי בית שמש במטרה כי יוכלו ליהנות משירותי המרכז הרפואי.

מנהלי הקופות שמעו מהרב סילברסטון כי כמחזיק תיק הבריאות רואה הוא לנכון להעמיק את שיתוף הפעולה בין תושבי העיר והמרכז הרפואי.

בפני הנוכחים הוצגה סקירה מקיפה על חטיבת הילדים מפי פרופ' א. גרנות מנהלת חטיבת ילדים בקפלן הדוגלת במקצועיות רפואית מהשורה הראשונה תוך שיתוף פעולה מתקדם עם שירותי הבריאות בקהילה בהמשך שמעו הנוכחים סקירה ממנהל מח' כירורגית ילדים הד"ר דני ירדני אשר ענה לשאלות המשתתפים וסקר בפניהם את החידושים האחרונים בתחום.

המשתתפים התלוו לסיור בבית החולים לילדים בהדרכת הרב מרדכי רוזנברג אחראי קשרי קהילה של שירותי בריאות כללית בביה"ח אשר הציג בפניהם את התנהלות בית החולים ביום יום בסיור ביקרו במיון הילדים החדש למעלה מ500 מ"ר של חדשנות ומקצועיות רפואית בהנהלת הד"ר ברוך גונן אשר הכניס את המשתתפים לחדר המיון ולביקור בחדרי ההלם והטראומה החדשים.

חלק מרגש במיוחד היה בביקור במח' טיפול נמרץ ילדים בניהולו של ד"ר אלי שפירו שהיה בעברו רופא בבית שמש וטיפל ברבים מהמבקרים הנוכחים התרשמו מיחידת הטיפול נמרץ שהינה חוד החנית במערכי ט"נ ילדים והמובילות בארץ ד"ר שפירו סקר את החידושים בתחום ובפרט את אמצעי הביטחון במניעת העברת זיהומים וסיים לא לפני שהזמין את המברים לבחון את חדרי ההורים יחידות אירוח מפוארות לרווחת ההורים הנמצאים לילות כימים ליד מיטת ילדיהם.

הרב מרדכי רוזנברג הדגיש באוזני חברי הנהלת קופות החולים כי מדיניות בית החולים הינה במענה  מיידי ואנושי לכלל המטופלים ובפרט לציבור החרדי.

בסיום הביקור ביקרו המשתתפים במח' אשפוז יום כירורגי מחלקה חדשה ומודרנית המובילה את מגמת ניתוחי אשפוז יום תוך חסכון משמעותי באשפוז המטופל וחזרתו לשגרה מהר ככל הניתן.

הסיור הסתיים בבית הכנסת המפואר של בית החולים אשר הושקעו בו משאבים רבים שם פגשו הנוכחים את רב בית החולים הרב אפי בן גד אשר סקר בפניהם את מיטב השירותים העומדים לרשות שומרי המצוות תוך הקפדה על קלה כבחמורה החל משמירת שבת ועד לכשרות.

הנוכחים הודו לגב' בלה עובדיה מהנהלת בית החולים על ארגון הביקור והעזרה המתמדת ימים כלילות לרווחת המטופלים.

בית החולים קפלן ברחובות הוא אחד מ- 14 בתי החולים של כללית בכל רחבי הארץ. הכללית היא ארגון הבריאות המוביל בישראל והשני בגודלו בעולם המשרת למעלה מ־4  מיליון לקוחות (54% מכלל המבוטחים בישראל) ב־1,300 מרפאות ומכונים. נוסף על בתי החולים עומדים לרשות כלל הציבור גם השירותים הבאים: רשת כללית סמייל לרפואת שיניים, רשת כללית רפואה משלימה, כללית אסתטיקה וכללית אישית להזמנת שירותים עד הבית ומוקד השירות הטלפוני 2700 * עומדים לרשות הציבור 24 שעות ביממה למתן מענה לנושאי בריאות ולמידע כללי.

השארת תגובה