אל על: הטייסים שובתים, טיסות לניו יורק ובריסל בוטלו

טיסות אל על לניו יורק ובריסל בוטלו הבוקר, זאת בשל אי הגעתם של הטייסים לטיסה ● בחברת אל על טוענים כי מדובר בעיצומים, אך בהסתדרות טוענים מנגד כי "ככל הנראה מדובר בטעות טכנית בשיבוצי הטייסים"

מטוס אל על  צילום: ויקיפדיה
מטוס אל על צילום: ויקיפדיה

טייסי אל על שובתים: היום בוטלו טיסות לניו יורק ולבריסל לאחר שטייסי אל-על לא התייצבו לעבודה. כמו כן בוצעו שינויים ברגע האחרון בטיסות הבוקר לברצלונה.

תופעת אי הגעת טייסים לטיסות אליהן שובצו איננה חדשה באל על. רק בשבוע שעבר בוטלה טיסה מבייג'ין לתל אביב עקב מה שמסתמן כגל עיצומים שנוקטים טייסי החברה. בעוד חברת אל על מתייחסת למקרים אלו כאל עיצומים, בהסתדרות טוענים כי "ככל הנראה מדובר בטעות טכנית בשיבוצי הטייסים".

מאל על נמסר כי "למרות הסכם העבודה שנחתם עם העובדים לרבות עם הטייסים, הטייסים נוקטים בעיצומים ולא נענים למשימות שהחברה מציבה אותם אליהן, בניגוד לנהוג. כתוצאה מכך נגרמים שיבושים בטיסות. הנהלת החברה עשתה את כל המאמצים על מנת למנוע פגיעה בציבור הנוסעים אולם היום נאלצה לבצע שינויים בטיסות הבוקר לברצלונה ולבטל טיסות לניו יורק ולבריסל בשל חוסר היענות של הטייסים להתייצב לעבודתם כפי שהוחלט. החברה מתנצלת על הפגיעה בנוסעים ופועלת למצוא להם פתרונות. החברה קוראת לטייסים להתייצב לטיסות ולמנוע פגיעה בנוסעים".

יו"ר ועד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי, מכחיש את טענת אל על כי מדובר בעיצומים. "מבחינתנו אין עיצומים ומה שקורה הוא שהחברה לא משבצת נכון את הטייסים. לטייסים יש חוזה ההעסקה שמאפשר להם מנוחה לאחר טיסה, אבל החברה מבקשת לקצר את המנוחה בניגוד להסכם. אל על משבצת כל כך הרבה טיסות אבל לא לוקחת בחשבון שאין לה מספיק טייסים ומפה מתחילה הבעיה

השארת תגובה