מגן על הרופאים: "די להשמצות, מגיע להם יותר"

פרסום דו"ח שיאני השכר גרף כותרת על העובדה כי רובם הכמעט מוחלט של שיאני השכר הינם רופאי קופת חולים כללית ● שר הבריאות שכבר חווה משברים על רקע שכר הרופאים, התייצב לימינם: "מגיע להם בזכות ולא בחסד"

ח"כ יעקב ליצמן. צילום: יואל לוי
ח"כ יעקב ליצמן. צילום: יואל לוי

שר הבריאות, חה"כ יעקב ליצמן השתתף בכנס קופת חולים כללית. ליצמן ניצל את הבמה שניתנה לו וביקש למחות על מסע התקפות נגד הרופאים הנמצאים ברשימת שיאני השכר.

"אני חושב שזה עוול גדול של הממונה על השכר שהוא מכניס את נושא הרופאים הבכירים לשיאני השכר, צריך להפסיק עם זה. אני מניח שרופאים אלו במרכז או שאלו בפריפריה היו יכולים להרוויח אפילו פי ארבע מאשר שהם מרוויחים היום", אמר ליצמן במחאה על הפרסומים. ליצמן הדגיש כי "מגיע להם בזכות ולא בחסד".

אמש פורסם דו"ח שיאני השכר, ממנו עולה כי השנה שוב מובילים רופאים ברשימת שיאני השכר במגזר הציבורי. 97 מתוך 100 המובילים הם רופאים, ו-96 מתוך ה-100 המובילים הם רופאים של קופת חולים כללית.

במסיבת עיתונאים שכינס הממונה על השכר במשרד האוצר, עו"ד קובי אמסלם, הוא אמר כי "השונות ברמות השכר בין הגופים יכולה להסביר את מורכבות קביעת השכר ועדכונו במגזר הציבורי. בחלק מהגופים, השכר ותנאי העבודה נקבעו בהסכמים קיבוציים שניתנו, לרוב, לאחר נקיטה בצעדים ארגוניים שחלקם חריפים ולא תמיד בוצעו אחרי שליחת הודעה מוקדמת.

האמור מחייב לבחון מחדש את שיטת קביעת השכר במדינת ישראל, שהינה קיצונית ביחס למקובל בעולם המערבי. מדינת ישראל והציבור הישראלי זקוקים למודל חדש לקביעת השכר ועדכונו ויישוב סכסוכי עבודה מבלי להגיע למאבקים קשים שפוגעים ביכולת המשק לצמוח ובזכות האזרח לקבלת שירותים ציבוריים.

עד אשר יתרחש המפנה, נדרש שינוי בתפיסה אודות הסכמי השכר. שני הצדדים למשא ומתן רשאים להעלות דרישותיהם ולא רק צד אחד. ראוי לשאוף שכל עלות שתשולם במסגרת הסכם שכר תביא לשיפור במגזר הציבורי ותביא תועלת לאזרח ולמשק. שני הצדדים למשא ומתן צריכים להפנים זאת".

תגובה אחת
  1. כשליצמן יסיים כבר לא תהיה קופה ציבורית ראויה.

השארת תגובה