ארה"ב הוציאה אזהרת מסע לישראל: "האווירה מורכבת"

ארצות הברית הוציאה אזהרת מסע לישראל בעקבות גל הטרור שלא פסק זה כשלוש חודשים. בהודעה נכתב: "עלייה במתיחות פוליטית ובאלימות בירושלים ובגדה המערבית הביאה לפציעתם ולמותם של אזרחים אמריקנים"

זירת פיגוע הדריסה בירושלים בשבוע שעבר
זירת פיגוע הדריסה בירושלים בשבוע שעבר

בעקבות גל הטרור בישראל הוציאה מחלקת המדינה האמריקנית אזהרת מסע לישראל בה הומלץ שלא להגיע לאיזור. "האווירה הביטחונית בישראל, בגדה המערבית ובעזה מורכבת", נכתב בהודעת מחלקת המדינה. "אזרחים אמריקנים צריכים להיות מודעים לסיכונים המתמשכים הכרוכים בנסיעה לאזורים המתוארים באזהרת המסע, שבהם יכולים להיות מתחים מוגברים וסיכונים ביטחוניים".

"המצב הביטחוני יכול להשתנות מיום ליום", הוסיפו במחלקת המדינה ואמרו כי הדבר תלוי ב"מצב הפוליטי, אירועים אחרונים ואזור גיאוגרפי. עלייה במתיחות פוליטית ובאלימות בירושלים ובגדה המערבית הביאה לפציעתם ולמותם של אזרחים אמריקנים. הן ממשלת ישראל והן הרשות הפלסטינית עושות מאמצים ניכרים כדי לפקח אתרים תיירותיים מרכזיים ולוודא שאזורים שאליהם מגיעים תיירים מאובטחים".

"למרות שהמאמצים האלה להפחית את האיומים הם לא יעילים במאה אחוזים, מאות אלפי אזרחים אמריקנים מבקרים בבטחה את ישראל ואת הגדה מדי שנה עבור לימודים, תיירות ועסקים".

גם במלחמת 'צוק איתן' הוציאה ארה"ב אזהרת מסע לישראל. "מחלקת המדינה מזהירה את אזרחי ארה"ב מנסיעה לא חיונית לישראל ולגדה המערבית וחמור מכך מנסיעה לרצועת עזה. האווירה הביטחונית באזורים הללו מורכבת ועל האזרחים להכיר את הסיכונים", נכתב אז בהודעה. בעקבות ההודעה, ביטלו חלק מחברות התעופה את נסיעותיהם ארצה, אך ההערכה כי כעת לא יבוטלו הטיסות עקב היציבות היחסית במצב הביטחוני.

השארת תגובה