בדרך להקלה? דיון נוסף בתנאי השחרור של פולארד

שופטת מחוזית בארה"ב הורתה לוועדת השחרורים לדון בתנאי שחרורו הדרקוניים הכוללים אזיק אלקטרוני ומעקב אחר מחשבו האישי ● המרגל הישראלי ג'ונתן פולארד שוחרר לפני מספר שבועות מהכלא לאחר ריצוי עונש מאסר של 30 שנה

יהונתן פולארד לאחר שחרורו מהכלא
יהונתן פולארד לאחר שחרורו מהכלא

שופטת בית המשפט המחוזי במנהטן שדנה בעתירת המרגל הישראלי לשעבר, ג'ונתן פולארד, הורתה הלילה לדון פעם נוספת בהגבלות שהוטלו עליו ובתנאי שחרורו.

השופטת הורתה לוועדת השחרורים לספק הצדקות נוספות לתנאים המגבילים שהוטלו על פולארד – ששוחרר בחודש שעבר מהכלא לאחר שסיים לרצות מאסר של 30 שנה. הדיון התקיים במסגרת עתירה שהגיש פולארד נגד תנאי שחרורו.

לדברי השופטת קת'רין פורסט, על ועדת השחרורים לספק בסיס ברור יותר להחלטה לחייבו לענוד אזיק אלקטרוני ולפקח אחר מחשבו האישי. בייחוד ביקשה השופטת מהוועדה להעריך האם פולארד עדיין מחזיק במידע חשאי.

"אם קיים מידע סודי שפולארד עלול למסור, התנאים המוגבלים עשויים להיות הכרחיים", אמרה השופטת. עם זאת ציינה כי אם ייקבע כי אין יותר בידי פולארד מידע חסוי, יש להקל בתנאי השחרור הנוקשים שלו.

לפני כשלושה שבועות אמר עורך דינו של פולארד כי "ההצדקה היחידה שנתנה ועדת השחרורים למגבלות אלה הייתה שהן 'נצרכות בכדי להרתיע מפעילות פלילית נוספת', אולם עצם השחרור של פולארד נבע מכך שהובהר כי אין כל סבירות לביצוע של עבירה נוספת".

לטענתם, אם לפולארד יש עדיין מידע מודיעני כלשהו בראשו, הרי שהוא כבר בן 30 שנה ואיננו רלוונטי: "לאחר שהגיעו למסקנות הללו והעניקו לפולארד שחרור מוקדם, הרי שהטענה שיש הצדקה להטיל עליו תנאים כה חמורים היא מגוחכת ומניפולטיבית".

השארת תגובה