עתר לעליון: שכונה חדשה תסתיר לי את הנוף

תושב בית אריה עתר לבית המשפט העליון בבקשה לאסור הקמת שכונה חדשה בישוב – זה מסתיר את הנוף ● בית המשפט דחה את העתירה לאחר שהעותר סירב למושכה חזרה מבית המשפט והשית על העותרים קנס

בניה
בניה

הבוקר (יום שני) התקיים דיון בבית המשפט העליון בשבתו כבג"צ בעתירה (5224/15) שהוגשה על ידי עו"ד מרדכי טימסית תושב בית אריה נגד בניית שכונה חדשה בישוב, בסמיכות לביתו ולנחל שילה ונגד הליך אישור התב"ע 201/3/10 שקיבלה תוקף במוסדות התכנון של המנהל האזרחי.

העותר ביקש וקיבל צו ביניים שעצר את העבודות בשכונה החדשה לחודשיים ימים. – דבר שגרם לעיכובים רבים בעבודות הפיתוח.

הסיבה העיקרית להגשת העתירה היא שהעותר גר בקו ראשון לנוף ולא רוצה שכנים שיסתירו לו.

העותר שהוא עו"ד, היה בעברו חבר מועצה והודח מחברותו על רקע חובותיו לחברה לפיתוח ועבירות הבנייה שביצע – הדחתו קיבלה תוקף בבית המשפט באריאל והייתה לנגד שופטי בית המשפט העליון בבואם להכריע בנושא. העותר שינה את כתובתו לפני שנים מבית אריה לתל אביב (כנראה מסיבות כלכליות) ובהסתדרות הציונית הובהר כי הוא התגרש (כנראה מסיבות כלכליות) ואינו בעל הנכס.

יובהר כי בשכונה יש קרוב ל 50 משפחות שממתינות להתחיל בבנייה וצו המניעה גרם להם נזקים קשים.

העתירה הוגשה נגד המועצה המקומית בית אריה ונגד המנהל האזרחי.

העתירה נדונה בפני הרכב של שלושה שופטים: י' עמית, נ' סולברג ו ע' עברון.

שופטי בית המשפט קבעו כי דין העתירה להידחות והמליצו לעותר למשוך את העתירה, משלא קרה הדבר דחו את העתירה וחייבו את העותרים ב 50000 ₪ הוצאות ל'דוגמה'.

כעת החברה לפיתוח בית אריה בע"מ חוזרת להמשך העבודות בפיתוח השכונה במלוא העוז ולמסירת המגרשים למשפחות שממתינות לבנות את ביתם.

השארת תגובה