האזיק האלקטרוני גרם לנפיחות ברגלו של פולארד

עורכי דינו של יונתן פולארד הגישו ערעור על תנאי שחרורו ובימים הקרובים יתקיים שימוע בבית המשפט על תנאי שחרורו הדרקוניים ● דיווח: האזיק האלקטרוני המוצמד לגופו, גררם לנפיחות ברגלו

יהונתן פולארד לאחר שחרורו מהכלא
יהונתן פולארד לאחר שחרורו מהכלא

שבועות ספורים לאחר שחרורו של האסיר היהודי המפורסם בעולם יונתן פולארד מהכלא האמריקני עולה כי מלבד חילול השבת הנגרם מכך, תנאי שחרורו גם מסבים לו כאבים פיזיים. המדובר הוא באזיק האלקטרוני אותו נושא פולארד דרך קבע. האזיק נועד לשמר אותו בטווח אחריות של שירותי הביטחון בארה"ב אשר אוסרים עליו לצאת את שערי המדינה.

פרקליטיו הודיעו כבר מיד לאחר השחרור כי יערערו לבית המשפט על תנאי השחרור שגם מונעים מפולארד להגיע לישראל בחמש השנים הקרובות.

על פי דיווח של העיתונאי גיל הופמן ב'ג'רוזלם פוסט', האזיק האלקטרוני שעל רגלו של פולארד גרם לו לנפיחות ברגלו ולכאבים עזים. זאת כאמור מלבד העובדה כי הצמיד גורם לו לחלל שבת בכך שחייב לשאתו גם בשבת. תנאי שחרורו הדרקוניים כוללים גם איסור יציאה מביתו קודם השעה 7 בבוקר ואיסור יציאה לאחר השעה 7 בערב. בנוסף, מחשבו האישי מנוטר 24 שעות על ידי שירותי הביטחון.

אגדוה אמריקנית של עורכי דין יהודיים פנתה למערכת המשפט האמריקנית בבקשה להקל מעל תנאי שחרורו ולאפשר לו יציאה ארצה. באגודה טענו כי תנאי שחרורו הם נגד זכויות האדדם הבסיסיות מאחר וחלק מהתנאים מקשים עליו לקיים את מצוות דתו.

"מר פולארד הביע חרטה על פעולותיו", אמרה נשיאת האגודה. "הוא היה אסיר למופת במשך כל תקופת המאסר ועכשיו הוא מזדקן ובריאותו מתערערת. אין סבירות כלשהי שמר פולארד יבצע פשעים נוספים. האינטרסים של המדינה שלו והאינטרסים של מערכת המשפט הם שנסכים לבקשה של פולארד להתאחד עם אשתו ולעבור לגור בישראל".

השארת תגובה