"הייתי ילד עני" ● שמעו את סיפורו של נשיא רוסיה

נשיא רוסיה המוקף בארבעה יועצים יהודים, שומר על קשר הדוק עם רבה הראשי של רוסיה הרב בערל לזאר, חושף טפח מיסודות קשריו עם יהודים: "אספר לכם סיפור שאירע לפני כ50 שנה, עם ילד עני – הילד הזה הייתי אני"

הרב בערל לאזאר ונשיא רוסיה ולדימין פוטין
הרב בערל לאזאר ונשיא רוסיה ולדימין פוטין

במסע הבחירות לנשיאות רוסיה, הגיע ולדימיר פוטין למרכז יהודי בו חיים וגדלים ילדים חסרי כל. הנשיא שהתמודד אז פעם נוספת על הכס היותר יוקרתי במעצמה, שיתף את הילדים בסיפור אישי:

"אני אספר לכם סיפור קטן, שארע בסנט פטרסבורג לפני כ -50 שנה. ילד לא-יהודי צעיר גדל במשפחת ענייה מאוד. בזמנים ההם, רוב האנשים חיו בדירות קהילתיות, שהיו חדרים שונים למשפחות ואילו המטבח וחדרי הנוחיות היו משותפים.

לילד בו עוסק סיפורינו, היו הורים עניים שהיו בקושי בבית. התמזל מזלו והמשפחה השכנה שגרה בחדר אחר באותה הדירה – החלה להזמין אותו. אבי המשפחה היה מורה שעזר לו בשיעורי הבית והם היו ה'בייביסיטר' שלו. הוא היה ילד קטן. המשפחה היהודיה הזמינה אותו גם לסעודות לילות השבת. הילד הזה זוכר איך הם נהגו לקחת ספר ישן ולקרוא ממנו בקול לאחר הסעודה.

התרשם הילד מאותם אנשים, הם אף פעם לא רבו האחד עם השני. היה כבוד בין הבעל והאישה; משפחה יפה – מודל לחיקוי.

שנים רבות לאחר מכן, אותו הילד גדל והפך לסגן ראש העיר סנט פטרסבורג. נוצרה בעיה סביב פתיחת בית ספר יהודי בסנט פטרסבורג, לפני כ -19 שנים. לסגן ראש העיר נודע כי הנהלת העיר לא מאשרת לפתוח את בית הספר היהודי.

הוא ניגש לסגן שר חינוך ושאלו באיזו זכות הוא מונע את פתיחת בית הספר היהודי. סגן שר החינוך השיב: "כי אני יהודי" – הוא לא רצה שיגידו כי בשל היותו יהודי הוא אישר את פתיחת בית הספר. "חשבתי שיהיה טוב יותר להשאיר את הסטטוס קוו, אין בית ספר יהודי וכך נשאיר את המצב, זה יהיה טוב יותר לכל".

הנער, שכבר היה סגן ראש העיר סנט פטרסבורג, לקח את הניירות וחתם על המסמכים בעצמו. למרות שאף אחד לא אישר לו לחתום כי לא היה זה בתחום אחריותו – הוא בכל זאת חתם על המסמכים. כך נפתח בית הספר היהודי הראשון נבסנט פטרסבורג – "הילד הזה היה ולדימיר ולדימירוביץ' פוטין".

אין ספק כי מצבם של היהודים כיום ברוסיה, תחת נשיאותו של פוטין – היא כפי הנראה תוצאה של "שלח לחמך על פני המים"

16 תגובות
 1. הרגשתי מאד לקרוא את הסיפור של הנשיא שהיה עני. ומשפחה יהודיה לקחה אותו כאורח קבוע. ממש נזכרתי בסיפורים של פעם עם הניחוח של ההשגחה הפרטית בדיקדוק רב. כמו הסיפור על האופה שהיציר עיר שלמה מהרעלת לחמים. רק כי זכר את החסד של רב העיר שנתן לו כסף ומעט מזון להחיות את נפשו והילד הזה גדל ונהיה לאופה והצי את כל העיר.ממש בהשגחה פרטית כדי להציל ולעזור ליהודי רוסיה.

 2. ילד שגדל במצב קשה .ולא חיובי. ובא שכן ונותן לו לטעום טעם של שלוה של ארןחה משפחתית של אוירה של רוגע.וזה לא חד פעמי .המשפחה היהודית נתנה לו את טעם החיים המתוקים. ואת זה לעלולם אותו ילד שגדל לחיים לא יפים. יזכור כל חייו את המשפחה התןמכת ונתנה לו טיפה של טעם לחיים מתוקים. הוא לא ישכח לעולם.

 3. שלא יעשה טובה. שיעלו היהודים לארץ.
  סיפור גלותי.

 4. יש מצב לאתר את המשפחה היהודית?

 5. רוסיה האהובה ! האם רק אני מרגיש הערצה לרוסיה ואהבה אליה יותר מאשר לארה"ב ? כי כבר 7 שנים שאני מרגיש ש'הידידה' שכול כך סיפרו לי עליה מתחילת דרכי ובצבא ולאחר מכן זו 'ידידה' שרק מכתיבה לנו דרך לאסונות לחלוקות אדמה ומממנת גופים בארץ כדי להכניע אותי ולהרוס לי את המדינה ואז עולים לי התמונות מסרטון ישן שהמפציצים האמריקאים חולפים מעל אושוויץ בדרכם להפציץ בברלין אבל לא טרחו להפציץ את המחנה המושמץ לעצור את הריגת היהודים,פצצה אחת וכול מני סרטים כמה הם עוזרים לנו ,
  ^
  לעומת מה שהרוסים עושים בעקיפין לטובתנו כשקרי הנבל לחץ ולחץ אותנו לפינה והממשלה אחרי פייסנות מול ארדואן ושחרור המחבלים עמדה לעשות עוד וויתורים מטורפים על אדמות ישראל הקדושה ופתאום כול הלחץ ירד כשרוסיה לקחה את אדמתם מאוקראינה את כרים וכול אירופה המקוללת וקרי/אובאמה היו בהלם ולמרות שהבטיחו לאוקראינים הגנה התנערו מכול התחייבות בדיוק כמו שבסוריה הבטיחו שאם ישתמש אסד בחומר כימי הם יכו בו . ואז נזכר אני בגיבורי הכפור שהם היכו בגרמנים וכול יהודי גוייס כשווה בין שווים לצבא האדום.
  ^
  יש לי בלבול בראש מי האויב האמתי שלנו ? ולחשוב שכול החלטה באום אנו מקבלים הוראות אם לא תעשו כדבריי אז לא הטיל את מרותי באום ונפסיק את הסיוע האם כך 'ידידה' מתנהגת ? לסחוט חברים זו הדרך ?
  ^
  ומי מכה בדאע"ש ומנקה את האויב שמאיים עלינו בקרבת גבולותינו ארה"ב ? לא ! הם עסוקים בבירבורים של הזבלה שיושב בוושינטון . זו שעושה את העבודה ושומרת [בעקיפין זוכרים ] עלינו זו רוסיה ! וגם……
  ^
  האירופיים המקוללים מתחילים להחרים מוצרים מישראל ואז באה רוסיה היקרה ופותחת את שעריה לסחורה מישראל
  ^
  אז מי האויב ומי הידיד אני מבולבל אבל יש לי הרגשת אהבה לרוסיה ומין שאת נפש לממשל אובמה ואולי שנאה אדירה לאירופה . ולטורקיה יש לי רצון שישמידו אותה על אנשיה
  -אז מי אוהב אותי – ישראל ?.???.?

 6. דמעות בעיני איך הקדוש ברוך הוא מגלגל טובה לישראל ספור יוסף הצדיק להבדיל ( פוטין), שנמשך מהבור על ידי יהודים צדיקים . היום באיזורינו עושה סדר . צדיקים עבודתם נעשית על ידי אחרים .

 7. אדם עם אבנה של ולדימיר פוטין זה אדם שאפשר לשמוח אליו בעינים אצומות
  לא גנב לא רמאי לא שקרן
  פוטין קדימה

 8. שווה לעשות חסד עם גוי

 9. נפל עלינו כמו מלאך בזמן הנכון ברגע הנכון

 10. ישתבח שמו לעד שדואג וצופה לכל הדורות ושותל כל אחד בכדיי להועיל לעם ישראל .
  לדעתי הרבה מנהיגים בעולם צריכים ללמוד מפוטין כיצד להנהיג מדינה ולשמור על קשרים טובים עם מי שצריך . לעומתו הובמה יותר מועיל למוסלמים כי הוא חצי מוסלמי !
  אבל בעז"ה גם הוא הולך לבית עוד מעט נתפלל ונייחל למלך ושרים ביד השם שיועילו לעם ישראל

 11. פתאום זה לא עוד גוי? – מעניין מה היה חושב פוטין אם היה גדל בבני ברק או בבית שמש על קבלת האחר ….וחוח גם גוי -אוי ואבוי

 12. פוטין אדם יוצא דופן.נא לקראו את המאמר של המורה שלו לשעבר המתגוררת בארץ(כמובן יהודיה)כיצד רכש עבורה דירה שתתאים למצבה הפיזי.ואת היחס כלפיה.

 13. איזה מאמר והיכן קישור למאמר

 14. איפה כל השונאי חרדים . ???
  בטח בזכותכם או אנשים כמותכם עשו דברים כאלו ? רק חרדים מסוגלים . לא אנשים שחיים חיי הוללות. תתביישו לכם . שום טובה אתם לא מביאים לעולם . רק שנאת חינם .

 15. אני מעריך ומעריץ את נסי רוסיה

 16. פוטין השגחה עליונה בדרכו -עזרה לעם היהודי…….

השארת תגובה