טראמפ: "למנוע כניסת מוסלמים לארה"ב"

המתמודד הצבעוני מספק אמירה שערוריתית נוספת: אמש התייחס דונאלד טראמפ לפיגוע שהתרחש בשבוע שעבר בקליפורניה ואמר כי יש למנוע את כניסתם של מוסלמים לארה"ב ● "איננו יכולים להיות קורבן של אנשים שמאמינים רק בג'יהאד"

דונאלד טראמפ (צילום עמוד הפייסבוק)
דונאלד טראמפ (צילום עמוד הפייסבוק)

דונאלד טראמפ, המועמד המוביל והצבעוני לנשיאות ארה"ב סיפק עד עתה לא מעט רגעים קומיים, מביכים, ובעיקר שערוריתיים. אמש התעלה טראמפ על עצמו וסיפק אמירה שערוריתית במיוחד שהציתה מחדש את הפולמוס סביב הדמות השנויה המחלוקת.

טראמפ אמר בעקבות הטבח בסן ברנרדינו בקליפורניה שם נרצחו כ-14 בני אדם, כי אין לאפשר את כניסתם של מוסלמים לארה"ב מאחר שלדבריו חלקים גדולים מבין המוסלמים חשים שנאה גדולה לאומה האמריקנית. טראמפ אף הוסיף כי הוא מחוייב למנוע את כניסתם של אלו.

"ברור לכל שהשנאה היא מעבר לתפיסתנו", אמר טראמפ. "מהיכן ומדוע היא נובעת זה דבר שעלינו להבין – אבל עד שנעשה זאת, איננו יכולים להרשות לארצנו להיות קורבן של אנשים שמאמינים רק בג'יהאד. אם אזכה בבחירות, נהפוך את אמריקה לנפלאה שוב".

דבריו כצפוי עוררו סערה רבתי וגררו מחאות מצד מועמדים אחרים המתמודדים מולו. כך למשל ג'ב בוש הנחשב לאחד המועמדים המובילים לתפקיד טען כי "טראמפ מעורער, הצעות ה'מדיניות' שלו לא רציניות". מועמד נוסף, בן קרסון הסתייג מדבריו של טראמפ ואמר: "אסור לברור מבקרים בהתאם לדת".

גם בבית הלבן גינו את דבריו של טראמפ. "זו סתירה מוחלטת של ערכינו כאמריקנים – במגילת הזכויות שלנו מובטח חופש דת", נמסר. "אנשי דאע"ש מנסים להציג את אמריקה כנלחמת באיסלם, וזה משחק לידיהם".

השארת תגובה