תנועת BDS נכשלה בהצבעה נגד ישראל

תנועת BDS, הקוראת לחרם נגד ישראל, ניסתה להעביר החלטה התומכת בחרם נגד חברות ישראליות באוניברסיטת 'לנקסטר' ונכשלה ● ראסל לנגר, דירקטור באיגוד הסטודנטים היהודים: "שמח לשמוע כי הסטודנטים דחו את ניסיון הצגת המדיניות של ה- BDS

חרם על ישראל, צילום: מוחמד עודה
חרם על ישראל, צילום: מוחמד עודה

הפסד לתנועת החרם BDS במאבקה נגד ישראל: פעילי התנועה האנטי ישראלית ניסו להעביר החלטת חרם נגד חברות ישראליות באוניברסיטת 'לנקסטר' – אך נכשלו בכך לאחר שהסטודנטים סירבו להצביע נגד ישראל.

במשגרת ההצבעה, 752 הצביעו בעד, 545 נגד ו-787 נמנעו. המטרה בהצבעה הייתה להחרים את המוצרים והחברות הבאות: סודה סטרים, מי עדן, יינות ישראליים, HP, קטרפילר, וולוו (volvo), יונדאי ו- G4S.

ראסל לנגר, דירקטור באיגוד הסטודנטים היהודים, אמר: "אני שמח לשמוע כי הסטודנטים דחו את ניסיון הצגת המדיניות של ה- BDS. כמו קמפוסים אחרים בבריטניה, מספר המשתתפים בהצבעות מהסוג הזה הוא נמוך, כמו גם המספר הגבוה של סטודנטים שנמנעים מלהצביע, זה מראה כי הסטודנטים לא מרגישים שהם צריכים לקחת חלק בניסיון להחרים את ישראל".

לנגר הוסיף עוד כי: "למרות מספר היהודים המעטים שיש באוניברסיטת 'לנקסטר', הסטודנטים עדיין היו מסוגלים לעמוד בתוקף נגד טקטיקות חרם שליליות להחרמת ישראל".

קמפוסים באוניברסיטאות הפכו לחממה לפעילות אנטי-ישראלית. הדו"ח האחרון שפורסם על ידי הליגה נגד השמצה (ADL) מראה כי חלה עלייה של 30 אחוזים בפעילות אנטי-ישראלית ואנטישמית בקמפוסים אקדמיים בארה"ב במהלך 2014-2015.

השארת תגובה