ח"כ ב'מחנה הציוני': "בצלם משתפים פעולה עם הנאצים?"

ראש מועצת בקעת הירדן אמר בישיבה של ועדת הכלכלה של הכנסת, על 'בצלם' ו'שלום עכשיו': "הם באים ומצלמים ושולחים את זה לאיחוד האירופי, משתפי פעולה" ● מיכל רוזין תהתה: "משתפי פעולה, עם מי? עם הנאצים?"

דיונים בוועדה. צילום ארכיון - הכנסת
דיונים בוועדה. צילום ארכיון - הכנסת

סערה בוועדת הכלכלה: במהלך דיון שהתנהל הבוקר בוועדת הכלכלה של הכנסת, בנושא סימון המוצרים והחרם מהאיחוד האירופי, האשים ראש מועצת בקעת הירדן דוד אלחיאני את ארגוני השמאל שלטענתו "מעבירים חומרים וצילומים לאיחוד האירופי", והם אלו שאשמים בכל המתרחש כתוצאה מכך.

"יש משתפי פעולה ישראלים בנושא. מדובר באנרכיסטים. דוחות של האיחוד האירופי מבוססים על דיווחים של 'בצלם' ו'שלום עכשיו'. הם באים ומצלמים בתי אריזה ושולחים את זה לאיחוד האירופי. מדובר במשתפי פעולה".

חברת הכנסת מיכל רוזין מ'המחנה הציוני' שלא יכלה להתאפק עוד, תקפה אותו בחריפות "אל תגיד משתפי פעולה על אנשים שחושפים אמת. מה זה משתפי פעולה? עם מי? עם הנאצים?". אך הקולות רק גברו, כאשר אלחיאני תקף בחזרה "תתביישי לך. הם משתפי פעולה".

לטענת רוז'ין, "הניסיון של ראשי המתנחלים לעשות חיבור בין מדינת ישראל והגדה המערבית גורם לנזק. זה בדיוק מה שיפגע בסוף בכל מדינת ישראל. אנחנו דואגים למפעל הציוני, וההתנחלויות הורסות את המפעל הציוני. אתם מובילים אותנו לאבדון".

חה"כ נחמן שי מהמחנה הציוני הגיב אף הוא ואמר כי "סימון המוצרים הוא מעשה חמור ומפלה. יש להתנגד לו בכל תוקף. אך ממשלת ישראל מתעלמת מן המסר ששלחה לנו אירופה. היא רוצה לראות התקדמות בתהליך המדיני, היא חוששת מקיפאון ומהטרור שבא עימו, היא חושדת בישראל שאומרת שתי מדינות ומתכוונת מדינה אחת".

בין הנואמים בוועדת הכלכלה היה גם ראש עיריית מעלה אדומים, בני כשריאל, שניסה להוביל את הדיון בחזרה למטרה אליה נועדה, "ראש הממשלה הפלסטיני לשעבר סאלם פיאד שרף ב- 2011 מוצרים מההתיישבות ביו"ש וקרא לעובדים הפלסטינים לעזוב את העבודה בהתיישבות ביו"ש. אף אחד מהם לא עזב את מקום עבודתו. זו היתה הבעת האי אמון הכי גדולה בהנהגה הפלסטינית", אמר.

השארת תגובה