שטח פרסום ● מי יזכה בתקציב "שוק העיר"?

לא פחות מחמש רשתות מנסות לשכנע את הצרכן החרדי: אנחנו הכי זולים והכי משתלמים ● רשת "שוק העיר" מנסה כעת להתחרות "ביש", "אושר עד", "נתיב החסד" ו"ברכל" ● וגם: איפה רמי לוי ו'סופר קופיקס'?

סופרמרקט
סופרמרקט

מתחרה חדשה בשוק הקמעונאות. רשת "שוק העיר" נכנסת לציבור החרדי והשבוע השיקה הרשת את הסניף בבני ברק ברחוב הרב כהנמן. הרשת החדשה אמורה לתפוס את מקומה של "תכלס", שהיא למעשה גלגול של "שפע שוק" שבהדרגה סגר את כל סניפיו בציבור החרדי בשנים האחרונות.

לא פחות ממש רשתות גדולות מתחרות כיום על ליבו של הצרכן החרדי: רשת "אושר עד" שתקציב הפרסום שלה נמצא במשרדי "בראשית" בבעלותו של מוטי קוטיינר. רשת "יש", המתחרה המובילה בקטגוריה, מטופלת בידי משרד הפרסום "בולטון פוטנציאל" בבעלותו של מרדכי בריסק. רשת נתיב החסד בבעלותו של שמואל אטיאס, מטופלת בידי משרד הפרסום "דמיון" בבעלותה של הגב' אטיאס. רשת "ברכל" בבעלותו של מנחם כרמל, שמסיבות פוליטיות פנים חרדיות, נמנע לפרסם במרבית העיתונים החרדים, וכעת מגיעה רשת "שוק העיר" בבעלותם של איש העסקים הדתי עמיקם בן צבי ובנו ירון.

ומי יטפל בתקציב הפרסום של רשת "שוק העיר"? נכון להשבוע, הרשת עלתה עם מודעות הראשונות של הקמפיין כאשר על המודעה חתום משרד הפרסום 360R , משרד הפרסום של הרשת למגזר הכללי, אולם למדור נודע כי מי שביצע בפועל את תקציב רכש המדיה בעיתונות החרדית הוא משרד הפרסום 'אפיקים'.

למדור נודע כי משרד הפרסום 360 טרם החליט באמצעות איזה משרד פרסום חרדי יבוצע הרכש מדיה עבור רשת "שוק העיר" במדיה החרדית. למדור נודע כי לא מעט משרדי פרסום הגישו את מועמדותם מתוך מטרה לזכות בנתח מהתקציב של הרשת החדשה.

בענף מעריכים כי כניסתה של רשת "שוק העיר" לתחרות שוק הקמעונאות בציבור החרדי, תוביל למסעות פרסום של כלל השחקנים בקטגוריה על ליבו של הצרכן החרדי שהיקף הרכישות שלו בתחום הקמעונאות, מוערך ע"י מומחים כלכליים בשבעה מיליארד שקלים בשנה.

חשוב לזכור: גם רשת סופר-קופיקס בבעלותם של אנשי העסקים אבי כץ ובני פרקש לוטשת עיניים לפתיחת סניפים בריכוזים החרדיים לאור הצלחת הסניפים שכבר נפתחו לציבור הכללי.

גם רמי לוי, שבחלק מסניפיו ברחבי הארץ נהנה מקהל לקוחות חרדי, מתעתד לפתוח סניפים ייעודיים לציבור החרדי. רק הזמן יגיד האם אכן יש מקום לשבע רשתות מזון המיועדות לציבור החרדי.

תגובה אחת
  1. הצדיק הרב כרמל שליט"א אישר את הפרטים והבהיר כי הבנייה במורדות הר גילה כעת באחריות משרד השיכון בלבד וכי אם זה תלוי בו לא היו מתבצעים במקום עבודות עד לבירור ההלכתי. והסיף: "אם יהיו בעיות קברים אני לא אבנה על גבי קברים, נכון לעכשיו יש בעיות הכביש שמגיעה למגרשים הוא על קברים, זה חמור מאוד מבחינתי זה אסור, אבל המדינה לא שואלת אותי". אמר הרב כרמל שליט"א, והוא תלמיד של מרן ורבנן, גאון הגאונים, סיני ועוקר הרים, מנהיג הדור, הצדיק הגדול, שר התורה, מורינו הרב ר’ שמואל שליט"א, שמרן רב שך זצוק”ל אמר וכתב עליו “איו להרהר אחריו”.
    אבל באמת אולי יצליחו להוציא היתר מ"הרב החופר קברים" שיכול להתיר להם החפירות, כמו שהתיר חפירות "קברי ישראל" בבית שמש…

השארת תגובה