דאע"ש נטל אחריות על מתקפת הטרור בקליפורניה

מספר ימים אחרי פיגוע הירי הקטלני בקליפורניה – דאע"ש נוטל אחריות רשמית על הפעולה ● בתוך כך, ב-FBI מאשרים כי אירוע הירי הינו פיגוע טרור

קליפורניה
קליפורניה

שלושה ימים אחרי הפיגוע הרצחני בסן ברנדרינו-קליפורניה, נוטל ארגון 'המדינה האיסלאמית' – 'דאע"ש' אחריות רשמית. כזכור, בפיגוע הירי הקטלני בסן ברנרדינו בו נהרגו 14 בני אדם ונפצעו יותר מ-20.

"שניים מתומכי המדינה האסלאמית ביצעו לפני כמה ימים את המתקפה בסן ברנרדינו בקליפורניה וגרמו למותם של 14 ולפציעתם של יותר מ-20, השבח לאל", נמסר בהודעה בתחנת הרדיו של הארגון, "אלביאן". "לאחר מכן רדפו אחריהם במשך שעות והרגו אותם. אנו מקווים שאללה יקבלם אצלו כשהידים", חתמו פעילי הארגון את ההודעה בתחנת הרדיו.

נשיא ארה"ב, ברק אובמה, התייחס אף הוא למתקפה בסן ברנדרינו ואמר היום, כי הממשל עובד סביב השעון על מנת להבין מה המניע מאחורי הטבח במוסד השיקומי שלשום. "אנו יודעים שדאע"ש וארגונים אחרים מעודדים אנשים לבצע מתקפות טרור ולרצוח אנשים. לא נאפשר להם", אמר אובמה.

"עלינו לעבוד יחד כדי למנוע מאנשים להפוך לקורבנות באירועים שכאלה. זה מטורף שאנשים יכולים להשיג נשק בכזו קלות ולהשתמש בו נגד חפים מפשע. לא נשלים עם המצב ונחיה תחת פחד מהטרור".

בתוך כך, ה-FBI הודיע על כך שהוא חוקר מעתה את אירוע הירי בקליפורניה כאירוע טרור – זאת בניגוד לדברים שאמר גורם בכיר בממשל האמריקני לפיהם בדאע"ש לא הכירו את הזוג שביצע את הטבח בסן ברנרדינו ולא ידעו על כוונתם לבצע אותו.

רשת CNN האמריקנית דיווחה כי אחת ממבצעות הטבח בסן ברנרדינו ביום רביעי האחרון נשבעה אמונים לדאע"ש. לטענת הגורמים, הצהירה טשפין מאליק בפוסט בפייסבוק על נאמנות לארגון הטרור ולמנהיגו, אבו באכר אל בגדאדי.

השארת תגובה