לאחר שנים רבות: בית שמש זוכה ב'כוכבי היופי'

לאחר מספר שנים שהעיר בית שמש לא משתתפת בתחרות 'כוכבי היופי' של המשרד להגנת הסביבה, השבוע היא זכתה בכוכבים הנכספים ● "הזכייה מוכיחה שהציבור בבית שמש דואג לאיכות הסביבה ולסביבה ירוקה, נאה ונקיה"

שלושה 'כוכבי יופי' לבית שמש
שלושה 'כוכבי יופי' לבית שמש

אחרי מספר שנים שהעיר בית שמש לא השתתפה בכלל בתחרות כוכבי היופי של ערים נקיות ומטופחות בישראל, קיבלה השבוע העיר בית שמש שלושה כוכבי יופי על טיפוח ושיפור פני העיר בשנה האחרונה שהובילה לעיר נקייה סביבתית ויפה בישראל.

בטקס החגיגי שנערך מידי שנה בהשתתפות מאות ראשי ערים ומועצות בישראל, הכריזה המועצה לישראל יפה על הזוכים החדשים בתחרות "קריה יפה ומקיימת בישראל" לשנת 2015, והודיעה על זכיית העיר בית שמש ב-3 כוכבי יופי.

הזכייה מגיעה לאחר מספר חודשים של סיורים ובחינות על ידי צוות שיפוט מיוחד, אשר בדק שורה של פרמטרים – החל מניקיון העיר, דרך מתקנים לרווחת הציבור, תחזוקת מבני ציבור ועד פארקים וגנים ציבוריים.

בעיריית בית שמש מציינים כי שלושה כוכבי היופי, הם תעודת כבוד של ממש באשר הדבר אינו מובן מאליו בפרמטרים הנדרשים לזכות בכך. הצלחת אגף שפ"ע זו מצטרפת לעבודה נוספת שנעשתה לאחרונה מול משרד השיכון בדרך לשיפור פני העיר בפיתוח עבודות תחזוק בכבישי העיר בהיקף של 40 מיליון ש”ח.

תושבים בעיר מוסיפים כי הדבר מעיד ללא כל ספק על שינוי מגמה באגף שפ"ע בעייריה שעמל להעניק לתושבים, עיר נקייה יפה ומטופחת שנעים לגור ולהסתובב בה כראוי וכיאה לעיר החרדית הגדולה והמתפתחת.

בתגובה לשבחים שחלקו השבוע לחבר מועצת העיר הרב שמעון גולדברג, האחראי על השינוי המבורך בעיר, אמר גולדברג כי מבחינתו זהו רק ההתחלה לשנה הראשונה של פעילותו באגף שפ"ע ובשנה הבאה העיר תשדרג לחמישה כוכבי היופי שיינתנו לעיר בגין המאמצים הכבירים שנעשים לשמירה מוקפדת על חזותה וניקיונה המיוחד של העיר.

"הזכייה מוכיחה שהציבור בבית שמש דואג לאיכות הסביבה ולסביבה ירוקה, נאה ונקיה. בעזרת השם נוכל להשיג יותר בעתיד כשכולם יירתמו למטרה הנפלאה באיכות החיים" מקווה גולדברג. על העתיד: "מאז כניסתי לתפקיד, העמדתי למטרה לטפח ולשפר את פני העיר. שלושה כוכבי היופי הם רק על תחילת הדרך, בשנה הבאה נחזיק בעז"ה בחמישה כוכבי יופי כערים המתקדמות בישראל"

השארת תגובה