ראש העיר 'שיחד' את האופוזיציה – ההחלטה עברה

בית שמש, אחת הערים המורכבות ביותר בישראל, נאבקת לא אחת בהצבעות בעירייה ● ראש העיר, הרב משה אבוטבול שהחליט להעביר הצעה בנושא מחזור הלוואות העירייה בכל מחיר, החליט 'לשחד' את חברי האופוזיציה באמצעות 'ידידים' ● והיום, שולם ה'שוחד'

ראש העיר, הרב משה אבוטבול משלם את הסכום שהבטיח לתרום ל'ידידים'
ראש העיר, הרב משה אבוטבול משלם את הסכום שהבטיח לתרום ל'ידידים'

ראש עיריית בית שמש מר משה אבוטבול המתמודד עם ניהול אחת הערים המורכבות ביותר בארץ, בעלת הרכב אוכלוסיה קוטבי וניגודי מאוד, הפתיע את חברי המועצה בהצעה מקורית.

היה זה בעת דיון במליאת מועצת העיר, כאשר ראש העיר העלה להצבעה הצעה למחזור הלוואות העירייה בבנק דקסיה של השלטון המקומי, מהלך שיחסוך לקופת העירייה סכומים גדולים.

ההצעה לא הייתה בסדר היום אשר נקבע לפי הנהלים עשרה ימים מראש ולכך היה צורך בהסכמת האופוזיציה על מנת שההצעה לא תדחה לישיבת המליאה הבאה. להפתעת חברי המועצה, הכריז ראש העיר כי אם חברי האופוזיציה יצביעו בעד ההצעה, הוא יתרום מכיסו 400 ש"ח לארגון ידידים.

ואכן המהלך המקורי הצליח, וחברי האופוזיציה הפתיעו ותמכו כמעט לראשונה בהצעת הקואליציה. היום פרע רה"ע את התחייבות וזימן אליו את ראשי סניף ידידים בבית שמש, יו"ר הסניף אבי קליין וסגנו מנשה פרלשטיין לקבלת התרומה. ראש העיר מר משה אבוטבול שיבח את פעילות הארגון בכלל ואת שיתוף הפעולה עם העירייה במסגרת ההערכות לשעת חרום בפרט.

אבוטבול הוסיף בחיוך: "אני מקווה שהצבעת האופוזיציה לא הייתה בשל הלהיטות לגרום להפסד כספי לראש העיר, אלא בשל ההערכה חוצת המגזרים לפעילות החשובה של ארגון ידידים המקדש שם שמים".

השארת תגובה