סערת באמונה: רשות המקרקעין שוקלת לבטל המכרז

חברת 'באמונה' שהוציאה את הסרטון הפוגעני הלועג לבני עדות המזרח, עומדת בפני סכנת ביטול המכרז בו זכתה, בעקבות אי עמידה בדרישות הסף לשיווק ללא אפליה – כך נמסר הערב מהרשות למקרקעי ישראל

כרמי גת - באמונה
כרמי גת - באמונה

סערת הגזענות בחברת הבניה 'באמונה': רשות מקרקעי ישראל בוחנת אפשרות לביטול זכייית חברת 'באמונה' במכרז לקרקע בכרמי גת. זאת לנוכח חשש לאי עמידה בדרישות החוק לשיווק ללא אפליה.

הודעת רשות מקרקעי ישראל נמסרה הערב בעקבות הסרטון שהעלתה החברה ובו הציגה את הציבור המזרחי באופן גזעני ופוגעני.

הודעת רשות מקרקעי ישראל מגיעה יום לאחר ששר השיכון יואב גלנט אמר כי הם שוקלים את פסילתה של החברה במכרזים ולאחר הודעת המשנה ליועץ המשפטי לממשלה שהכריז כי הם בוחנים שוב את חוקיות הזכיה במכרז בהתחשב בשיווק המפלה שבו נוקטת החברה.

מוקדם יותר היום תקף גם שר הפריפריה ויו"ר ש"ס, אריה דרעי, את הקמפיין. "מה שקומם אותי בסירטון זה לא רק הוולגריות בה מוצגים המזרחיים אלא הפטרונות התרבותית עלינו, כאילו אנחנו לא יודעים מה זה חנוכה ורואים בזה מנגל. וכי אין לנו רבנים? אין לנו מורשת? החברה הישראלית מפסידה שלא מוקירה ומעריכה את התרבות המזרחית". אמר דרעי.

באי כוחה של באמונה מסרו בתגובה למכתבו של גלנט כי "צר לנו על קביעותיך נטולות כל בסיס עובדתי ביחס למרשתי כביכול, 'הקבוצה השתמשה במוטיבים גזעניים… מטרתה של קבוצה זו להביא להדרה מכוונת של קבוצות אוכלוסייה רחבות, באופן שירחיק אותן מרכישת דירה במקום' הדברים לא היו מעולם והם מוכחשים מכל וכל. מרשתי אינה מפלה לרעה איש מהמעוניינים לרכוש דירה בפרויקט 'כרמי גת', ואיננה בודקת בציציותיהם של הרוכשים. מרשתי משרתת מאז ומתמיד את הציבור הרחב, והמסר הפוגעני של הסרטון אינו דרכה ונוגד את עולם ערכיה".

עוד ציינה החברה כי מבדיקה ראשונית שערכה עולה כי כ-40% מהרוכשים עד כה בפרוייקט הם מבני עדות המזרח, כך שאין לטענות על אפליית ציבורים שום בסיס.

עוד נכתב בתגובת חברת באמונה: "טעינו. פישלנו. ביום שני עלה לשעה קלה לרשת האינטרנט סרטון סאטירי שפגע ברגשות ציבור רחב. ואכן מדובר בסרטון לא ראוי שהוסר תוך דקות מאתר החברה. טעינו – ואנו מבקשים סליחה מכל מי שנפגע. פישלנו – ונערוך חשבון נפש בכדי שנוכל להרבות רק אהבת חינם".

השארת תגובה