ארה"ב: בית המשפט אישר "אזור נקי ממוסלמים"

בעקבות תקרית ירי סמוך לחנותו, החליט אנדי הלינן לאסור כניסת מוסלמים לחנותו "כאן מוכרים נשק, לשמור על השלום – ולא לפוצץ אנשים אחרים" ● תביעה שהוגשה נגדו נפסלה על הסף ● צפו בוידיאו

כנראה שגם אתם שמעתם לא אחת את האמירה "הישראלים גזענים", אבל לאחר שתשמעו על פסיקת שופט בית המשפט הפדרלי בפלורידה, זה ייתן לכם לחשוב פעמיים לפני אמירה כזאת או אחרת.

הסערה שהחלה לפני ארבעה חודשים הגיעה לשיאה אמש, כאשר שופט בבית המשפט הפדרלי קבע כי הרחקת מוסלמים מחנויות נשק אינה מהווה אפליה מגזרית, וכי היא נועדה לביטחון תושבי הסביבה "אם המחבל החמוש היה יוצא מהחנות שלי, היו מאשימים אותי באספקת נשק לטרוריסטים" אמר בעל החנות.

את התביעה נגד חנות הנשקים הגישה סניף פלורידה של המועצה לקשרים אמריקאיים-איסלאמיים בטענה שהפרה את חוק זכויות האדם והפלתה אזרחים על רקע דתי. "בעלי החנות הכריזו על 'אזור נקי למוסלמים'" טענו בתביעה. אך השופטת בת' בלום סגרה את התיק, וקבעה כי אין בסיס להניח שהמתלונן או מישהו מטעמו ייפגע בסוגיה.

את איסור הכניסה החליט בעל החנות ליישם בסוף יולי, לפני כארבעה חודשים, כאשר מוחמד יוסוף עבד-אלעזיז פתח בירי, במהלכה נרצחו ארבעה נחתים ומלח אמריקאיים, ופצע כמה אחרים. התביעה הוגשה זמן קצר לאחר מכן. לדבריו, התביעה הוגשה נגדו רק כדי שהארגון יוכל להוכיח לתורמיו כי הוא עובד.

בתגובה לטענות הלינן, השיבו בארגון כי באופן עקרוני לא שלל השופט את המקרה. "אם מישהו מהקהילה המוסלמית ייכנס והלינן יסרב לספק לו שירות – הוא יהיה אחראי למעשה", אמר נציג המועצה. במילים אחרות: קח תמרור אזהרה, במידה ולקוח מוסלמי ייפגע כתוצאה מסירוב השירות שלך, אתה עלול להסתבך.

בראיון ל"וושינגטון פוסט" אמר הלינן כי "בתיאוריה" יכול מוסלמי לקנות ממנו כלי נשק, אך רק לאחר שישתכנע כי אותו אדם לא מאמין בפירוש הקיצוני של הקוראן והאסלאם. "אנו עורכים היכרות עם כל אחד מהלקוחות שלנו. אם שערות העורף שלנו מזדקרות לגבי כל אדם שהוא – ללא קשר לדתו או גזעו או כל דבר אחר – לא נמכור להם כלי נשק".

הלינן שלא מתכוון לוותר העלה סרטון ליוט-יוב ובו אומר "אנחנו לא מוכרים פה בובות ברבי – אנחנו מוכרים פה כלי נשק. אנו צריכים לוודא שנוכל לשים כלי נשק בידיהם של אנשים שיעשו באמצעותם דברים טובים בקהילה, כמו לשמור על השלום – ולא לפוצץ אנשים אחרים".

השארת תגובה