יחימוביץ' מאשימה: אדלשטיין בוחש במתווה הגז

חברת הכנסת שלי יחימוביץ' שמתנגדת למתווה הגז של ראש הממשלה, מאשימה את יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין בבחישה בסוגיית המתווה כמו גם בערוץ הכנסת ● לטענתה, אדלשטיין סיכל את את שידור דיוני הוועדה – בערוץ הכנסת

איתן כבל ויולי אדלשטיין בועדת הכלכלה. צילום: דוברות הכנסת
איתן כבל ויולי אדלשטיין בועדת הכלכלה. צילום: דוברות הכנסת

חברת הכנסת שלי יחימוביץ', הידועה כאחת המתנגדות הגדולות למתווה הגז, מאשימה את יו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין בהתערבות בסוגיית המתווה ובשידורי ערוץ הכנסת. לטענתה, אדלשטיין "מתערב ובוחש בענייני הגז".

בציוץ שהעלתה לחשבון הטוויטר שלה, טענה יחימוביץ' כי אדלשטיין ביטל את שידורי ערוץ הכנסת מוועדת הכלכלה שדנה בנושא. "בוחש בדיוני הגז וביטל את שידור הדיון, כעת וזרק את הוועדה מהאולם המשודר למרות שהאולם הוזמן ואושר מזמן", צייצה יחימוביץ'.

בתגובה אומר יו"ר הכנסת אדלשטיין: "אני דוחה בתוקף ובשאט נפש את ההאשמה החמורה והפופוליסטית. מעולם לא הוריתי לשדר או לא לשדר דיון בוועדה כלשהי. בכנסת יש 18 ועדות, וכל אחת מהן זכאית לשידור במידה ותבקש. אי־שידור דיון מתווה הגז תואם וסוכם לשביעות רצונם של יו"ר ועדת הכלכלה ומנהלת הוועדה. ישודרו שתי ועדות, שאחת מהן תעסוק בנושא בוער וחשוב – קידום מעמד האשה.

"כמו כן, יודגש כי כל ישיבות ועדת הכלכלה ובכלל זה הדיונים על מתווה הגז, משודרים תמיד בשידור חי באינטרנט, וכן קיימת נוכחות רבה של כלי תקשורת שמכסים את דיוניה. צר לי שיש מי שמנסים להפוך את הנושא הלאומי של הגז לכלי ניגוח פוליטי (משני הצדדים), ואין לי אלא לקרוא לכל המתבטאים בנושא להפסיק לעשות זאת". הוסיף אדלשטיין.

מטעמו של יו"ר הכנסת נשלח גם ציטוט מדברים שנאמרו בוועדה, שם אמרה יחימוביץ' כי "יש לי יסוד להניח שיו"ר הכנסת מתערב גם בעבודת הוועדה ובשידורי ערוץ הכנסת. העברת הדיון לאולם הוועדה – זה חמור בעיני".

יו"ר ועדת הכלכלה, איתן כבל, השיב לה: "נכון ישבנו, אבל יש עוד ועדות ויש יו"רי ועדות אחרים שראו עצמם נפגעים מהעובדה שאנחנו עוסקים בעניין מתווה הגז הרבה זמן, אין לזה דבר וחצי דבר ליו"ר. ניסינו לעשות את המקסימום שהדיונים ישודרו".

על אף הכחשתו הגורפת של אדלשטיין, יחימוביץ' מתעקשת: "אני עדיין קוראת ליו"ר הכנסת להימנע מכל התערבות, ולהשאיר את הכנסת ממלכתית בכל תחום מהתחומים שהוא עוסק בהם – דבר שהוא מתקשה לעשות בעת האחרונה".

השארת תגובה