הראשל"צ: "נשות הכותל רוצות להתסיס"

על רקע בקשתם של הח"כיות ושל ארגוני הנשים לקיים טקס הדלקת נרות חנוכה ברחבת הכותל בהשתתפות הנשים, הגיב הראשל"צ ואמר בשיעורו השבועי: "יש כמה שרוצים להתסיס, לעשות בלגן. אסור לאפשר הם את זה, בשום פנים ואופן" ● צפו בוידאו


צילום: חזון יצחק.

חבורת הכנסת קסניה סבטלובה ותמר זנדברג דורשות לערוך טקס הדלקת נרות חנוכה ברחבת הכותל לנשים, רב הכותל והמקומות הקדושים, הרב שמואל רבינוביץ'מתנגד. הרב הראשי הראשל"צ הגר"י יוסף התייחס אמש בשיעורו השבועי לפרשה ואמר: "זה סוג של רפורמה".

"מעולם לא הדליקו בעזרת נשים מאז ששת הימים שכבשו את הכותל", אמר הגר"י יוסף. "זה סוג של רפורמה. נשים שרוצות רפורמה, אז הם כמו שעושות קריאת התורה עם טלית נשים בכותל המערבי אז גם זה. הם רוצים להתקרב לרפורמים. לנו יש את המסורת שלנו. מדליקים בכותל רק בגברים, נשים לא מדליקות".

בהמשך דבריו התייחס למאבקן של הנשים ואמר: "אני עכשיו מדבר על זה, כי יש כמה שרוצים להתסיס, לעשות בלגן, עושות בראש חודש, עולות לתורה עם הטלית, גם עם תפילין. גם עכשיו הן רוצות. אסור לאפשר הם את זה, בשום פנים ואופן".

במהלך השיעור סיפר הגר"י יוסף כי הרב רבינוביץ' רב הכותל הביע את חששו מכך שבג"ץ יאשר את הסוגייה. הראשל"צ ענה: "אם בג"ץ יאשר, זה לא עניין שלנו, אנחנו לא נאשר לפרוץ את חומות הקדושה במקום חובתנו היא למנוע זאת ודאי כאשר הדבר בידינו".

כזכור, במכתב התגובה שנשלח מטעם הרב רבינוביץ' לנשים אשר ביקשו את קיום הטקס נכתב: "אני חושש כי התביעה להדלקת נרות בעזרת הנשים, אינה אלא פרובוקציה תקשורתית נוספת, המבקשת לדרדר את הדיון מחדש אל עמדות המוצא המקוטבות, במקום לעודד מציאת פתרון לטובת עם ישראל כולו".

השארת תגובה