אלעד: האולפנה נפתחה בלילה – הישיבה נסגרה

אולפנה בעיר אלעד שמקיימת פעילויות בשעות הערב והלילה המאוחרות גרמה לסגירת ישיבת תורת חסד הסמוכה ● תושבים המתגוררים בסמוך וסובלים, זועמים: "רבני העיר הציעו לא מעט חלופות למיקום חדש עבור האולפנה, אך ראש העיר מתעלם"

האולפנה והישיבה באלעד
האולפנה והישיבה באלעד

הישיבה הקטנה 'תורת חסד' בראשות מרן הגראי"ל שטיינמן השוכנת באלעד, נסגרה בימים האחרונים בשעות הערב בהוראת ראשי הישיבה – בעקבות פתיחת אולפנה לבנות וסניף של תנועת הנוער 'עזרא' בקרבת בישיבה.

הישיבה בה לומדים כ-120 בחורים הוקמה לפני כ-5 שנים ונודעה כישיבה הטובה ביותר בעיר. בנשיאותה עומד מרן הגראי"ל שטיינמן ובראשותה הרב בנימין שלמה. כעת כאמור, היא נאלצת לסגור את שעריה בהוראת הגראי"ל עקב קיום פעילויות שונות, ובהם משחקי כדורגל וריקודים, עד השעות הקטנות של הלילה.

תושבי השכונה שמתגוררים בקרבת האולפנה זועמים זה זמן רב אודות המפגע הרוחני המטריד במקום, אך ללא הועיל. "רבני העיר הציעו לא מעט חלופות למיקום חדש עבור האולפנה, אך ראש העיר מתעלם", הם אומרים בכאב.

למעשה, סאגת האולפנה בלב השכונה החרדית נמשכת דיי הרבה זמן, זאת לאחר שהועברה למיקומה הנוכחי ממקום אחר בעיר. בתגובה לפניית תושבים ושכנים שהתלוננו אודות המצב, התחייבו הן ראש העיר ישראל פרוש והן ראש סיעת הבית היהודי בעיר, כי סניף 'עזרא' לא יישאר במקום וגם האולפנה תועתק למיקום אחר.

שכנים ותושבים שמתגוררים בסמוך זועמים על המצב. "ראש העיר התחייב בפני כמה וכמה אנשים שסניף עזרא שבו מתקיימים פעילויות מעורבות של בנים ובנות לא יישאר במקום יותר משנה, כמו כן הבטיח ראש העיר שהאולפנה תועתק אף היא למיקום שונה. בפועל כלום לא השתנה והמצב רק מחמיר. מדובר בסבל יומיומי. אי אפשר לנהל חיים חרדיים תקינים בצורה כזאת כאשר צריך להאריך את הדרך על מנת למנוע מילדינו להיחשף לפריצות והתנהגות לא נאותה".

גם נציג 'הבית היהודי' הדתי לאומי במוקד. "שי נתן, שהוא הנציג היחיד בעיריה מטעם הדת"ל, הולך פה על חבל דק. למרות שמדובר בציבור קטן הוא בוחר לפתוח כאן מעין מושבה דתית לאומית. זה מעצים אותו. והוא עושה זאת בגיבוי של ראש העיר פרוש שמזלזל בתושבי האזור המורכב מציבור ספרדי תורני וציבור ליטאי בני תורה".

השארת תגובה