חוצה יבשות ● לוחמי האש מארה"ב התאמנו בישראל

במסגרת פרוייקט E.V.P. הגיעו 15 לוחמי אש וקציני כיבוי מארה"ב והתאמנו עם לוחמי האש בירושלים, עם התאמה ייחודית לשיטות העבודה בישראל ● "הכבאים למדו כיצד מתמודדים במצבי טרור, דבר שאינו מוכר להם בארה"ב"

בימים אלו הסתיים שבוע אימונים, תרגילים, ועבודה משותפת עם לוחמי אש וקציני כיבוי מארה"ב. לוחמי אש אשר הגיעו להתאמן ולעבוד בשיתוף פעולה מבצעי עם לוחמי האש בארץ. במסגרת פרויקט E.V.P.

פרויקט זה הוא פרויקט ייחודי אשר הוקם מיד אחרי מלחמת לבנון השנייה, ומטרתו הכשרת לוחמי אש אמריקאים להתנדבות בארץ בשעות חירום וכן "לעבות" את מערך כבאות והצלה בארץ בחירום וגם בשגרה.

עד היום הוכשרו במסגרת הפרויקט כ-250 לוחמי אש וקצינים מכל רחבי ארה"ב, באימונים והכשרות יעודיים לכבאות בארץ, ובהם מגוון התרחישים הפוטנציאליים ושיטות הכיבוי, החילוץ, והחומ"ס עם התאמה ייחודית לשיטות העבודה בישראל. לוחמי האש מהפרויקט הנ"ל פעלו בישראל במספר אירועי חירום גדולים כגון: עופרת יצוקה, עמוד ענן, וצוק איתן.

המשלחת ששהתה בארץ מנתה כ-15 לוחמי אש וקצינים מלוס אנג'לס וניו יורק, אשר כאמור התאמנו עם לוחמי האש בארץ בכלל ובירושלים בפרט. לוחמי האש מהפרויקט פעלו בשבוע האחרון עם צוותי הכיבוי החילוץ והחומ"ס במגוון אירועי חירום ושגרה. את הפרויקט בארץ מלווה ומפקד עליו רשף/מ ירון קורן ס. מפקד משמרת בכב"ה פ"ת.

לדברי מפקד הפרויקט, רשף/מ ירון קורן "פרויקט ה-EVP המביא לארץ לוחמי אש וקצינים אמריקאים, מהווה במקרים מסוימים מכפיל כוח לצוותי הכיבוי בארץ בשגרה ובחירום. השהות של לוחמי האש בארץ חיזקה את היכולות המקצועיות של הצוותים האמריקאים בעבודה בשיטות הכיבוי, החילוץ והחומ"ס בארץ".

"כמו כן השהות בארץ לימדה אותם כיצד כוחות החירום בכלל ומערך הכיבוי וההצלה בישראל בפרט מתמודדים עם מצבי חירום קיצוניים ופעילות באירועי טרור, דבר אשר אינו מוכר לחלק גדול מלוחמי האש בארה"ב. בנוסף בשיחות שקיימתי איתם סיפרו לי לוחמי האש האמריקאים, כי האחווה והרעות ההדדית של לוחמי האש בכל העולם ואהבת ישראל בפרט, גורמת להם לעזוב את ארה"ב לעיתים על חשבונם והכל במטרה לסייע ללוחמי האש בארץ".

השארת תגובה