הג'וב שאחרי השחרור: אנליסט בחברת השקעות

אחרי שריצה 30 שנה בכלא בעוון ריגול לטובת מדינת ישראל, כעת אחרי השחרור יעבוד ג'ונתן פולארד כאנליסט בחברת השקעות ניו יורקית. כך נחשף במסמכים שהגיש לבית המשפט על ידי עורכי דינו

יהונתן פולארד לאחר שחרורו מהכלא
יהונתן פולארד לאחר שחרורו מהכלא

ג'ונתן פולארד, אשר שוחרר ביום שישי האחרון מהכלא בארה"ב, אחרי 30 שנות מאסר שנגזרו עליו בגין ריגול חמור למען ישראל, יעבוד כאנליסט בחברת השקעות בניו יורק. כך לפי מסמכים שהגישו עורכי דינו לבית משפט פדרלי בניו יורק.

המסמכים הוצגו במסגרת ערעור שהגישו עורכי דינו של פולארד בבקשה לבטל חלק מהתנאים שקבעה לו ועדת השחרורים, בטענה כי הם בלתי חוקיים או מיותרים. אחד מתנאי שחרורו של פולארד הוא חובה לענוד צמיד מעקב לווייני במשך כל שעות היממה, ולהיות נתון למעקב גם על כל מכשיר המחובר לאינטרנט הנמצא ברשותו או ברשות מעסיקיו.

במסמכים שהגישו לבית המשפט, ציינו עורכי הדין כי פולארד התקבל למשרה של אנליסט מחקר במחלקה הפיננסית של חברת השקעות בניו יורק, וכי עובדה זו צפויה לסבך את המעקב הממוחשב אחריו.

"הרעיון שאחרי שנלחם למען שחרורו ולבסוף השיג אותו אחרי שריצה 30 שנות מאסר בכלא, פולארד יגלה כעת למישהו מידע מיושן מלפני 30 שנה, הוא מגוחך", אמרו עורכי הדין, אליוט לאואר וז'ק סמלמן, בהודעה שפירסמו. "מלבד העובדה שהמידע חסר תועלת, חשיפתו תגרור את החזרתו המיידית של פולארד לכלא לרצות את עונש מאסר העולם שהוטל עליו".

במסמכים שהוגשו לבית המשפט אין אזכור כלשהו אודות רצונו של פולארד לעבור להתגורר באופן מיידי בישראל, דבר שיחייב שינוי בתנאי שחרורו, האוסרים עליו לעזוב ללא אישור את גבולות ארה"ב במשך חמש שנים לפחות.

השארת תגובה