הפיגוע ברכבת הקלה: כתב אישום כנגד בן ה-14

הבוקר הוגש כתב אישום כנגד המחבל בן ה-14 שדקר מאבטח ברכבת הקלה יחד עם בן דודו בן ה-11 ● המניע לדקירה: קרוב משפחתו של המחבל נורה על ידי כוחות הביטחון לפני שבועיים ● המחבל בן ה-11 יועבר לשירותי הרווחה

פיגוע דקירה ברכבת הקלה בירושלים
פיגוע דקירה ברכבת הקלה בירושלים

כתב אישום הוגש כנגד בן ה-14 שדקר לפני מספר ימים את המאבטח ברכבת הקלה בירושלים. הגשת כתב האישום הייתה הבוקר על ידי פרקליטות מחוז ירושלים אשר הגישה לבית המשפט המחוזי בירושלים כתב אישום נגד המחבל. יחד עמו היה קטין בן 11.

המחבל מואשם בגין ניסיון רצח והחזקת סכין. הפרקליטות ביקשה הבוקר לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

מכתב האישום עולה כי המניע לפיגוע הדקירה היה נקמה על מות קרוב משפחתו לפני כחודש וחצי בשער שכם בירושלים. בדרך למקום הפיגוע, פגש המחבל את בן דודו בן ה-11 והציע לו להצטרף עמו לפיגוע הדקירה. השניים נעדרו מבית הספר וחיפשו יעד קל לפגיעה. כשהגיעו לרכבת ראו קבוצת חיילים אך נרתעו מגודלה של הקבוצה והחליטו לדקור את המאבטח שהיה בודד.

עם סכום קטן של כסף שהיה בידיהם, קנו השניים מספריים חדים ונסעו באוטובוס לעבר שער שכם, שם ירדו והלכו רגלית לרכבת הקלה. בשעה 12 בצהריים לערך עלו השניים על הרכבת וחיפשו קורבנות. לאחר דקות אחדות הגיע מאבטח של הרכבת הקלה והם החלו לדקור אותו כשכוונתם הייתה ברורה, לרצוח את המאבטח. בתגובה ירה המאבטח שתי יריות באזור בטנו של המחבל אשר נפצע ואושפז בבית החולים הדסה עין כרם.

הקטין בין ה-11 הועבר לטיפול גורמי הרווחה, שם יופקע מרשות הוריו. עורכת הדין ג'ני אבני מפרקליטות מחוז ירושלים, שהגישה את כתב האישום אמרה לאחר הדיון: "רק בנס ובעקבות תושיית המאבטח הפיגוע לא נגמר אחרת".

תגובה אחת
  1. להרוג אותם כשהם קטנים. שום דבר טוב לא יצמח מחרא כזה. צריך להשתדל לחסל זבלים כאלה.

השארת תגובה