פולארד ישוחרר ביום שישי: "להמנע מהצהרות פומביות"

יונתן פולארד ישוחרר ביום שישי הקרוב ממאסר בן 30 שנה בארה"ב • במטה לשחרורו הודיעו בשם משפחתו כי יש להימנע מפעולות והצהרות פומביות: "השחרור הוא בתנאים מגבילים לא פשוטים, ויונתן ואסתר צפויים לעמוד בפני אתגרים לא פשוטים כלל"

יונתן פולארד
יונתן פולארד

לאחר 30 שנה במהלכם היה כלוא ג'ונתן פולארד בארצות הברית, הוא צפוי להשתחרר ביום שיש הקרוב. בניגוד לההערכות שפוזרו, הרי שארצות הברית לא תאפשר לפולארד לצאת מגבולות המדינה, גם לא לישראל. על פי הדיווחים, פולארד יחל לעבוד בניו יורק תחת השגחת קצין מיוחד שיעקוב לבל יפר את תנאי שחרורו.

במטה לשחרור פולארד אמרו היום כי משפחת פולארד מבקשת מהציבור להמנע בשלב זה מפעולות והצהרות פומביות. "אנו נמצאים כעת ביממות האחרונות לפני שחרורו של יונתן בתנאים מגבילים", אמרו במטה. "וכולנו מתרגשים שאחרי שנים של תפילות ופעילת סוף סוף ניתן לראות מעט אור בקצה המנהרה".

"כפי שידוע לכולכם השחרור הוא בתנאים מגבילים לא פשוטים, ויונתן ואסתר צפויים לעמוד בפני אתגרים לא פשוטים כלל. משפחת פולארד מבקשת מהציבור להמנע בשלב זה מפעולות והצהרות פומביות, ולמרות ההתרגשות הרבה, להמתין עוד מספר ימים שבמהלכן גם ינתנו לפעילים הרבים ולכלל הציבור דרכים יעילות בכדי לחזק את יונתן ולהראות את אהבתנו אליו מבלי לגרום חלילה נזק".

פולארד כלוא מאז נובמבר 1985 ובמשך שנים התקיימה מערכה ציבורית בישראל ובארצות הברית הקוראת לחנינתו. על פי החלטת ועדת השחרורים האמריקאית ישוחרר פולארד מהכלא ב-20 בנובמבר 2015.

השארת תגובה