אתרים, אפשר לבנות על זה?

ללא שם
ללא שם

מספרם של העוסקים בתחום האינטרנט עולה בעקביות בשנים האחרונות. בעולם של חיבור מתמיד לרשת, הצורך באנשי מקצוע המתמחים בהקמה, תחזוקה וניהול אתרי אינטרנט הולך וגדל. במקביל נפתחות עוד ועוד מגמות ללימודי בניית אתרים, עיצוב אתרים ופיתוח ברשת.

מגוון המגמות הגדול עשוי להקשות על התלמיד המתעניין בתחום לבחור במסלול המתאים לו ביותר. מה באמת חשוב ללמוד ומה כבר 'פאסה'? אלו כלים נדרשים היום ולא פחות חשוב – אלו כלים יידרשו בעתיד? שוחחנו עם חיים דיקמן – המנהל הפדגוגי והמייסד של מכללת בית פרוג, ושמענו ממנו תובנות חשובות.

"אין ספק שתחום האינטרנט מצריך כמות גדולה של מיומנויות וידע רחב", פותח דיקמן, "גם המסלול הבסיסי לכאורה, של "עיצוב ובניית אתרים" יכול להציע תכנים שונים לגמרי במכללות שונות. לכן חשוב לוודא שהקורס כולל יסודות חזקים וראייה רחבה, כזו שתאפשר למסיים הקורס לא רק לבנות אתרים מסוג מסוים או על פלטפורמה מסוימת, אלא להשתלב באופן טבעי וחלק בעולם האינטרנט. קורס בסיסי צריך להכיל, מעבר ל-html שזו שפת הבסיס לתצוגה ועיצוב של תוכן באינטרנט, גם CSS – פורמט עיצוב מתקדם לדפי אינטרנט; שפת קוד לתכנות האתר (בדוגמת PHP); הכשרה 'מותאמת מובייל' ליצירה של אתרים מותאמי מכשירים שונים; היכרות עם עולם חוויית המשתמש ורצוי גם לימוד מעמיק שלו.

חוויית המשתמש הינה אחד המשתנים החשובים ביותר, משום שהיא זו שתקבע בפועל אם הגולש ירגיש בנוח באתר ואם ירצה להישאר בו. אם נדמה את זה לעולם האמיתי – לא מספיק לבנות חנות ולהביא אליה לקוחות, אלא יש לדאוג גם שלא תהיה בכניסה לחנות מדרגה בולטת. אם הלקוח ייכנס ומיד ייתקל במשהו – הוא יצא מהר מאוד מהחנות ולא ישוב אליה עוד.

העובדה שהאינטרנט הוא תחום דינאמי שלא מפסיק להשתנות, מחייבת שהלמידה תהיה מאנשים העוסקים באופן יומיומי בעבודה באינטרנט ו'חיים את התחום'. בקורסי בניית האתרים שלנו, כמו בשאר המסלולים – אנו משקיעים מאמץ גדול בהבאת אנשי המקצוע הבולטים בשוק. בחירה נכונה שלהם משפיעה ישירות על עדכניות התכנים וממילא על הסיכוי של התלמיד להצליח להשתלב בעבודה במקום מקצועי ורציני, או לחילופין להעניק כעצמאי שירותים מתקדמים".

לקורס

5 תגובות
  1. אפשר לומר על המכללה הזאת שהיא אחת המכללות אם לא המכללה הטובה והמקצועית שיש בציבור החרדי

  2. במידה ותצטרכו עזרה אנו מספקים עזרה בשירותי בניית אתרים, בחיפה ובניית אתרים בצפון
    http://www.creauto.co.il/

השארת תגובה