שערוריית הפתקים: הוגשה תלונה במשטרה

בלי כל נקיפות מצפון, פורסמו בפייסבוק פתקים אישיים שהוטמנו בין אבני הכותל ■ לשכת רב הכותל הגישה תלונה במשטרה נגד פותחי הדף ■ רב הכותל הרב שמואל רבינוביץ: "חשיפת פתקי התפילה היא מעשה נבלה"

רחבת הכותל
רחבת הכותל

פרשית פתקי הכותל, ממשיכה להסעיר את הציבור.

לפני מספר ימים, נפתח דף ברשת החברתית 'פייסבוק' אשר נקרא "פתקים שלקחתי מהכותל", ובו נחשפו פתקים אישיים, שאנשים טמנו בתוך נקיקי אבני הכותל המערבי. פותחי הדף, מציעים לכל מי שלקח פתקים מהכותל, שיצלם אותם ויעלה אותם לפייסבוק. פרסום הפתקים, חוללה דרמה ציבורית על החדירה לצנעת הפרט. בעקבות הפרסום, הגיש אתמול עוזרו של רב הכותל תלונה במשטרה על חילול "מקום קדוש" ופגיעה ברגשות הבאים בו.

רב הכותל והמקומות הקדושים הרב שמואל רבינוביץ התייחס לפרשה, והביע זעזועו מהמקרה:
"מנהג הטמנת הפתקים בכותל הוא מנהג עתיק. חשיפת פתקי התפילה, היא מעשה נבלה של הפרת הברית החשאית שבין אדם לבוראו. הכותל הוא מקום ציבורי, על כן אין דרך לאכוף כל העת את השמירה על פרטיות הפתקים. זוהי אחריותו האישית של כל אדם לכבד ולשמור על כבודם של המתפללים ועל פרטיות תפילתם" אמר הרב והוסיף כי "העולם היהודי כולו, הזדעזע מחשיפת הפתק שטמן נשיא ארה"ב אובמה לפני כשש שנים, וראו בזה פגיעה עמוקה בקדושת המקום, ועתה, שוב חוזרת על עצמה תופעה מבישה זו. איך אנו נראים בפני אומות העולם כאשר אנו מתייחסים כך אל המקום הקדוש שלנו?"
רב הכותל הביע תקוה כי המפרסם יחזור בו, ויבקש סליחה מאלו שנחשפו פתקיהם כראוי לחודש אלול חודש הרחמים והסליחות .

השארת תגובה