'דרכי חנה' יקבל תקציב ובתמורה יפסיק את האפלייה

מתווה מוסכם באלעד: סמינר 'דרכי חנה' ימשוך עתירתו לבג"ץ נגד כפיית השיבוץ והחל מהבוקר יתנהלו הלימודים כסדרן ● בתמורה: משרד החינוך יתקצב הקמה של כיתה נוספת ● מנהל המחוז החרדי במשרד החינוך: "שמחים שהסאגה הזו באה אל פתרונה"

בית ספר נעם וסמינר זלזניק באלעד. אילוסטרציה
בית ספר נעם וסמינר זלזניק באלעד. אילוסטרציה

אחרי סאגה ארוכה, קיבל הערב (שלישי) בית המשפט המחוזי את המתווה אליו הגיעו משרד החינוך ועיריית אלעד מול סמינר 'דרכי חנה' – בנוגע לאפליית הבנות הספרדיות בעיר אלעד.

על פי המתווה – שגובש אחרי חודשים ארוכים בהם נאלצו התלמידות ללמוד בבית הספר לבדן כשכל חברותיהן לומדות בדירה שכורה בנפרד מהן – הסמינר ימשוך את העתירה שלו נגד קבלת התלמידות, יפעל להפסקה מיידית של השבתת הלימודים במוסד ויקבל באופן מלא את התלמידות ששובצו על ידי משרד החינוך.

יחד עם זאת, לאור הצפיפות במוסד, משרד החינוך יתקצב הקמה של כיתה נוספת שתוצב במקום על ידי העירייה.

המתווה מתבסס על דברי השופט בדיון שנערך בעתירת הסמינר בשבוע שעבר, עם שינויים קלים שנערכו בו. לאור אישור המתווה בפסק דין השופט, עתידות גם להתחיל את הלימודים התלמידות ששובצו על ידי משרד החינוך בסמינר 'לדעת חכמה' באלעד.

כזכור, לאור פניית קבוצה של הורים לוועדות הערר של משרד החינוך כנגד השיבוץ שניתן לבנותיהן, הוחלט במשרד על שיבוצן של 8 תלמידות בסמינרים 'דרכי חנה' ו'לדעת חכמה' בעיר. עם מתן השיבוץ, הודיעו בסמינר 'דרכי חנה' כי ההורים משביתים את הלימודים, והתלמידות המשובצות החלו להגיע מדי יום ללימודים בכיתות ריקות. בסמינר 'לדעת חכמה' התנו את קבלת שיבוץ המשרד בחזרה ללימודים סדירים גם ב'דרכי חנה'.

מאיר שמעוני, מנהל המחוז החרדי במשרד החינוך, אמר הערב: "אנו שמחים שהסאגה הזו באה אל פתרונה. לכל אורך הדרך השיקול היחיד שהנחה את פעילותנו היה טובת התלמידות. היום טובת התלמידות נצחה את כל השיקולים האחרים".

תגובה אחת
  1. בשביל מבנה מסכן נעשתה כל ההתעללות הזאת?

השארת תגובה